درجه بندی و اصلاح نور و رنگ پیشرفته در فتوشاپ

تکنیک هایی برای حرفه‌ای‌تر شدن

فتوشاپ یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای حوزه ادیت و دستکاری عکس است. اما حرفه ای شدن در آن کار هرکسی نیست! آموزش ها و دوره های زیادی درباره فتوشاپ در اینترنت وجود دارد، ولی این دوره آموزشی حسابش از بقیه جداست! با این دوره شما جان تازه ای به تصاویر می دهید و مانند حرفه ای ها تصاویر را ادیت می کنید.

آموزش فوت و فن های فتوشاپ

احتمالاً همه شما آشنایی نسبی با فتوشاپ دارید. کارهایی که می شود با این نرم افزار انجام داد، واقعاً حد و مرز ندارد. از روتوش و ترکیب تصویر و دابل اکسپوژر گرفته تا تایپوگرافی و طراحی سه بعدی و متحرک سازی! چیزی که برای تمام این کارها به کارتان می آید، تکنیک های نورپردازی و بازی با رنگ هاست. اینکه بتوانید جلوه های نوری پر زرق و برق ایجاد کنید و یک تصویر معمولی را تبدیل به یک کار حرفه ای کنید، از شما یک فتوشاپیست بی نظیر می سازد.

آنچه در این دوره آموزشی خواهید دید:

برای دیدن توضیحات، روی عنوان آن کلیک کنید

کار با تنظیمات Levels و Curves

دو ادجاستمنت محبوب curves و levels فتوشاپ، در زمینه اصلاح نور و کنتراست فوق العاده عمل می‌کنند. ممکن است تا امروز هر دو این ابزارها را استفاده کرده باشید اما نه تفاوتشان را بدانید و نه تمام قابلیت‌های آن را بشناسید. در قسمت اول این دوره آموزشی به سراغ این دو ادجاستمنت قدرتمند می‌رویم.

استفاده از ادجاستمنت های رنگ

یکی از بخش‌های مهم این دوره آموزشی، کار کردن با ادجاستمنت‌های رنگ است. از سیاه و سفید کردن‌های حرفه‌ای تصویر گرفته تا تغییر توناژهای رنگی و کار با کمرا راو فیلتر. استفاده ترکیبی از تغییرات نور و رنگ تصاویر و ماسک کردن، این امکان را به شما می‌دهد که هرنوع تغییری روی پیکسل‌های تصویر به وجود بیاورید.

آشنایی با زیر و بم فیلترهای نویز و بلر

تکنیک اضافه کردن نویز به تصویر یا محو کردن بخش‌هایی از عکس در پروژه‌های بسیاری کاربرد دارد. فرقی نمی‌کند عکاس هستید و قصد دارید تصاویر خود را ویرایش کنید یا یک طراح گرافیک هستید و می‌خواهید عکسی را آماده استفاده در یک پوستر کنید. این بخش حسابی به کارتان خواهد آمد.

راهنمای حرفه ای کار با مدهای لایه

در دوره آموزش درجه بندی و اصلاح نور و رنگ حرفه‌ای در فتوشاپ، هر مفهومی یا تکنیکی که یاد می‌گیریم متمرکز روی هدف اصلی دوره است. اگر با فتوشاپ آشنایی داشته باشید می‌دانید که مدهای لایه نقش بسیار مهمی در پروژه‌های مختلف فتوشاپ بازی می‌کنند. این بار، تاثیر استفاده از این ویژگی را در اصلاح نور و رنگ حرفه‌ای در فتوشاپ می‌بینیم.

سافت لایت و وینیتینگ

اضافه کردن نور و رنگ به تصویر گاهی اوقات می‌تواند چالش برانگیز باشد. در این دوره آموزشی یاد می‌گیرید که چطور نورهای ملایم به تصویر اضافه کنید و افکت‌های محبوبی چون وینیتینگ را به راحتی ایجاد نمایید.

ایجاد تنالیته طبیعی پوست بدن

یکی دیگر از تکنیک‌های جذابی که در این ویدیو خواهید دید، اصلاح نور و رنگ تصاویر پرتره است. با تکنیک‌هایی که یاد می‌گیرید می‌توانید بدون هیچ مشکلی رنگ‌های طبیعی پوست و تنالیته‌های مناسب عکس را ایجاد کنید.

دریافت رایگان دوره اصلاح نور و رنگ پیشرفته

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .