و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

حذف لوگو از فیلم با افتر افکت | راهنمای تصویری مرحله به مرحله

به دلایل زیادی ممکن است برایتان پیش آمده باشد که بخواهید یک لوگو را از یک فیلم حذف کنید. خب طبیعتاً این کار را باید در ادوبی افتر افکت انجام دهید. شاید به نظرتان بیاید که حذف لوگو از فیلم کار سختی است. اما تا پایان این آموزش با ما همراه باشید تا ببینید چطور فقط در ۳ مرحله می‌توانید به راحتی کار حذف لوگو از فیلم را انجام دهید. دقت کنید که بیشتر مراحل در خود افتر افکت و یک بخش از آن در فتوشاپ انجام می‌شود.

مراحل حذف لوگو از فیلم

برای حذف لوگو از فیلم در افتر افکت مراحل زیر را طی کنید:

 

مرحلۀ ۱:

اول از همه باید لوگو را Track (یا ردیابی) کنیم. پس در حالی که در برنامۀ افتر افکت هستید و فیلم مد نظر را باز کردید، به تب Tracker بروید و گزینۀ Track Motion را انتخاب کنید.

Premiumbeat

 

باکس مربوط به Tracker را که روی فیلم باز می‌شود، به نقطه‌ای روی لوگو ببرید که بیشترین کنتراست را دارد. با Play کردن و عقب و جلو کردن فیلم در همان تب Tracker می‌توانید ببینید که باکس Tracker لوگو را دنبال می‌کند یا نه.

حالا به مسیر Layer> New> Null Object بروید. با این کار یک لایه برای یک عنصر Null (تهی) ساخته می‌شود. این عنصر که هیچی داخل آن نیست، محل لوگو را در حین حرکت ردیابی می‌کند. حالا به تب Tracking برگردید و روی گزینۀ Edit Target کلیک کنید. در پنجرۀ کوچکی که باز می‌شود، مطمئن شوید که آن عنصر Null که آن را ساخته‌اید، انتخاب شده باشد و بعد OK را در این پنجره بزنید. حالا روی Apply کلیک کنید.

 

مرحلۀ ۲:

حالا که لوگو را در یک شات از فیلم، Track کرده‌ایم، باید یک جای خالی مناسب بسازیم که به جای این لوگو جایگزین کنیم. برای این کار اول سعی کنید بهترین فریم را که در آن لوگو در واضح‌ترین حالتش است انتخاب کنید. بعد به مسیر Composition> Save Frame As> File بروید. با این کار یک پنجره باز می‌شود تا محل ذخیره‌سازی این فریم را انتخاب کنید.

حالا به سراغ فتوشاپ بروید، آن را باز کنید و فایل فریم را در فتوشاپ باز کنید. حالا با یکی از ابزارهای انتخاب، لوگو را طوری انتخاب کنید که کمی از بافت اطرافش هم انتخاب شود. حالا روی Edit در منوی اصلی کلیک کنید و بعد گزینۀ Fill را انتخاب کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، برای قسمت Contents گزینۀ Content-Aware را انتخاب کنید.  بعد OK کنید.

حتما بخوانید!  آموزش طراحی لوگو تایپ خانه فتوشاپ

حذف لوگو از فیلم

 

حالا می‌بینید که لوگو حذف شده و جای آن با بافتی شبیه به اطراف لوگو پر شده. اگر احیاناً قسمت‌های کوچکی از لوگو شبیه لکه باقی مانده، می‌توانید با ابزاری مثل Stamp آن‌ها را از بین ببرید. حالا فایل را ذخیره کنید و برای ادامۀ کار حذف لوگو از فیلم دوباره به افتر افکت بروید.

 

مرحلۀ ۳: پایان کار حذف لوگو از فیلم 

عکسی که در فتوشاپ ادیت کردید را از مسیر File> Import در افتر افکت باز کنید. این عکس را در یک لایه بین لایۀ فیلم و لایۀ Null قرار دهید و آن را با فیلم تنظیم کنید. اینجا باید مطئن شوید که محل Play درست با فریمی که انتخاب کردید، تنظیم شده باشد.

Opacity این لایۀ جدید را کم کنید تا لوگو را از زیر آن ببینید. حالا با ابزار Pen دور لوگو را انتخاب کنید. با این کار احتمالاً قسمت‌هایی از لوگو در حین حرکت پنهان می‌شود. اما هنوز هم وقتی فیلم را Play می‌کنید، ممکن است در بعضی جاهای فیلم، لوگو از زیر این فریم جدید بیرون بزند. برای حل این مشکل باید این فریم را با عنصر Null که ساخته بودیم، لینک کنیم. چطور؟ در ادامه با هم می‌بینیم.

 

برای حل مشکل بالا در لایۀ فریم انتخابی روی آیکون pick whip (علامت موج‌دار کوچکی که کنار نام لایه است و در تصویر زیر سمت راست خط آبی است) کلیک کنید و خط آبی را تا نام لایۀ Null درَگ کنید. با این کار فریم به عنصر Null لینک می‌شود و حرکت آن‌ها در حین پخش فیلم با هم هماهنگ می‌شود.

حذف لوگو از فیلم

 

اگر گوشه‌های لوگو باز هم نشان داده می‌شود، در لایۀ فریم، روی Mask کلیک کنید و بعد با مقادیر Mask Feather وExpansion  Mask بازی کنید تا دیگر هیچ قسمتی از لوگو دیده نشود. حالا اگر فیلم را Play کنید، می‌بینید که لوگو حذف شده!

 

همان‌طور که دیدید حذف لوگو از فیلم در افترافکت به همین راحتی است. اگر سؤال یا پیشنهادی دارید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما در تماس باشید. می‌توانید سایر آموزش‌های افتر افکت را هم در این لینک ببینید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question