و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

محو شدن تدریجی صدا و تصویر در پریمیر

تکنیکی که در این آموزش خواهید دید، بین تدوین‌گران و ادیتورها بسیار محبوب است. محو شدن تدریجی صدا و تصویر در پریمیر که البته به روش های مختلفی می توان آن را انجام داد. در این آموزش یکی از پرکاربردترین و رایج ترین روش ها را با هم خواهیم دید. با خانه فتوشاپ همراه باشید.

اگر از قبل تجربه کار کردن با سایر نرم افزارهای تدوین ویدیو را داشته باشید، با این افکت آشنا هستید. افکتی که به شما این امکان را می دهد تا شروع و پایان یک فیلم یا یک صحنه را، به جای قطع کردن لحظه ای، به صورت محو و تدریجی انجام دهید. در اکثر فیلم های سینمایی و ویدیو کلیپ ها از این این تکنیک استفاده می شود. مثلاً یک ویدیو کلیپ در ابتدا به صورت محو از سیاه شروع به روشن شدن می کند تا جایی که تصویر را می بینید. و در نهایت نیز کم کم تصویر محو می شود تا ویدیو تمام شود. حالا ممکن است این افکت فقط در ابتدا و انتها دیده شود یا اگر یک فیلم طولانی را تدوین کرده باشید، شاید بخواهید در میانه قسمت های مختلف نیز از آن استفاده کنید.

اگر می‌خواهید پریمیر را اصولی یاد بگیرید، اینجا کلیک کنید

همینطور می توان این افکت برای صدا یک فیلم هم استفاده کرد. فرض کنید قرار است که یک آهنگ روی فیلم اجرا شود. اینکه از همان ابتدای فیلم آهنگ با صدای بلند پخش شود و تا آخر هم با همان صدا پیش برود، شاید چندان برای شنونده جالب نباشد. اما در این آموزش یاد می گیرید که چطور صدا را به صورت تدریجی کم یا زیاد کنید. برای این انجام این پروژه نیازی به هیچ فایل آماده ای ندارید و می توانید این تکنیک را روی هر فیلمی که خواستید پیاده کنید. پس برویم به سراغ آموزش.

آموزش ویدیویی محو شدن تدریجی صدا و تصویر در پریمیر

حتما بخوانید!  آموزش نرم افزار پروشو | قسمت اول
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question