و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

تکنیک ایجاد بافت روی پوست (اضافه کردن sharpness and texture)

در هنگام عکاسی از یک سوژه ممکن است به هر دلیلی بخش هایی از تصویر تار بشوند و یا جزئیات مدنظر شما را نداشته باشند. این حالت در تصاویر پرتره و روی پوست صورت بیشتر پیش می آید. یا ممکن است بعد از رتوش کردن صورت متوجه شوید که جزئیات کمی روی پوست باقی مانده و از حالت طبیعی خارج شده است. در این آموزش می خواهیم چند تکنیک ایجاد بافت روی پوست صورت را با استفاده از texture و sharpness ببینیم. با خانه فتوشاپ همراه باشید.

تکنیک ایجاد بافت روی پوست در فتوشاپ

یکی از مواردی که در این آموزش توضیح خواهیم داد، استفاده از فیلتر Unsharp mask برای اضافه کردن جزئیات به پوست صورت است. شما می توانید با استفاده از ویژگی smart filter، به سادگی مشخص کنید که کدام قسمت های تصویر می بایست شارپ شود. روش دیگری که در این ویدیو درباره آن خواهیم گفت، استفاده از فیلتر پر کاربرد Camera Raw است. دو گزینه در این بخش برای ایجاد بافت روی پوست به کمک ما می آیند، یکی texture و دیگری Clarity. در تب detail این پنجره نیز می توانید به سراغ گزینه های sharpening بروید و دقیق تر روی تصویر خود کار کنید.

تکنیک ها و گزینه های جذاب دیگری نیز در این ویدیوی آموزشی رایگان معرفی خواهند شد که می توانید از آن ها در پروژه های خود استفاده کنید. گزینه هایی مانند generate normal map از منوی ۳d فیلترهای فتوشاپ. برای دانلود تصویر استفاده شده در این پروژه، اینجا کلیک کنید. البته که می توانید تکنیک هایی که در این آموزش یاد می گیرید را روی هر تصویر پرتره دیگری نیز اجرا کنید.

ویدیوی آموزش رایگان اضافه کردن بافت یا texture به تصویر در فتوشاپ

شما برای رفع این مشکل در فتوشاپ چه پیشنهادی دارید؟ آیا تکنیکی در این زمینه هست که در این ویدیو توضیح نداده باشیم؟

حتما بخوانید!  طراحی یک ماندالا در ایلاستریتور | آموزش گام به گام تصویری (قسمت دوم)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question