و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

روش های استفاده از هم ترازی برای ایجاد محتوای حرفه ای تر

برای ایجاد گرافیک های حرفه ای­، شما باید درک درستی از مبانی توزیع هم ترازی عناصر در بین محتوای طراحی خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم روش های استفاده از هم ترازی برای ایجاد محتوای حرفه ای تر را، به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید تا هر یک از این تاکتیک ها را بررسی کنیم تا بتوانید از آنها برای ایجاد محتوای بهتر استفاده کنید.

روش های استفاده از هم ترازی

  • اصول همجواری و همسویی
  • فاصله
  • هسته اصلی خود را پیدا کنید
  • متن خود را با پس زمینه ترکیب کنید
  • برای ایجاد تمرکز از اشکال استفاده کنید

اصول همجواری و همسویی

شما می توانید خیلی راحت، اشیا و متون خود را به صورت تصادفی روی بوم طراحی خود قرار دهید، اما توصیه ما این است که از اصول همجواری و همسویی استفاده کنید تا از یک طراحی خوانا و مرتبط برخوردار شوید.

در اصل مجاورت، عناصر نزدیک به یکدیگر را به عنوان یک واحد درک می کنیم، همچنین، عناصر دور از هم را به صورت متفاوت یا جداگانه، درک می شوند. در حالی که اصل هم ترازی( یا همسویی)، بیان می کند، که هیچ عنصری نباید بدون فکر و منطق روشن، در کنار هم قرار گیرند.

دفعه بعدی که قصد دارید عناصر را روی طرح خود قرار دهید، اطمینان حاصل کنید که اصول همجواری و هم ترازی را در طراحی خود رعایت کردید.

مثال زیر اصل مجاورت را در دو خط متن نشان می دهد. لازم نیست که در طراحی برای نشان دادن اصول مجاورت، عناصر خود را مجبور به اتصال به یکدیگر کنید، تا به عنوان یک واحد به هم متصل شوند.

هم ترازی

فاصله

درباره استفاده از فاصله یک قانون اساسی وجود دارد، و آن قانون این است که، برای هم ترازی در طراحی، فاصله را ثابت نگه دارید.

این بدان معاناست که داشتن فاصله متفاوت در بین خطوط متن باعث می شود که یک طراحی شلوغ و ناخوانا ایجاد شود. برای داشتن ظاهری تمیز و منظم در طراحی خود اطمینان حاصل کنید، که فاصله یکسان را، در سرتاسر متن خود اعمال کرده اید.

به عنوان مثال، در نمونه زیر سه خط با یکدیگر رابطه دارند، بنابراین می توان دید، بین هر یک از خطوط، فاصله های نسبتاً سازگاری وجود دارد.

 

هسته اصلی خود را پیدا کنید

شما باید هر دو راهنمای افقی و عمودی صفحه را در هنگام طراحی داشته باشید تا به شما کمک کند، عناصر خود را به درستی هم تراز کنید.

حتما بخوانید!  3 نکتۀ مهم دربارۀ طراحی رابط کاربری به سبک نئومورفیسم

این بدان معنی نیست که شما باید همه چیز را در مرکز قرار دهید. بلکه می توانید محور و کانون اصلی را در هر کجای طرح که می خواهید، قرار دهید، فقط باید مطمئن شوید که در طراحی خود، کانون اصلی را دنبال می کنید و طراحی را بر اساس آن محور هم تراز کنید.

 هم ترازی برای ایجاد محتوای حرفه ای تر

متن خود را با پس زمینه ترکیب کنید

اغلب اوقات، اضافه کردن و سازگاری متن با پس زمینه آسان تر است از اضافه کردن و سازگاری پس زمینه با متن می باشد. در نتیجه شما می خواهید متن خود را (و یا سایر عناصر دیگر) را با پس زمینه ای که در طراحی استفاده می کنید، هم تراز کنید.

در مثال زیر از افق اقیانوس به عنوان یک راهنما برای قرار دادن متن استفاده می شود، همانطور که آسمان به عنوان املاک و دارایی های متن به طراحی شما خدمت می کند و یک ترکیب مناسب و زیبا را در طراحی ایجاد می کند. در مقابل با قرار دادن متن، مستقیماً روی امواج اقیانوس، می توانید ببینید که این ترکیب خوانایی متن را دشوار خواهد کرد.

توجه به سازگاری متن با پس زمینه در طراحی محتوا، یکی از مهم ترین نکات هم ترازی محسوب می شود.

برای ایجاد مرکز توجه از اشکال استفاده کنید

اگر نمی توانید با پس زمینه، کانون و مرکز توجه ایجاد کنید، از سایر عناصر برای حمایت و تأکید بر متن یا پیام طراحی خود، هم تراز کنید. به خاطر داشته باشید برای این کار، عناصری را پیدا کنید، که با طرح شما متناسب باشد تا یکپارچگی کلی را در طراحی شما حفظ کند.

شما می توانید از هزاران نماد، پیکان و اشکال موجود، برای هم تراز کردن طراحی خود، استفاده کنید. اما مراقب باشید در استفاده از این نمادها و اشکال در طراحی ها زیاده روی نکنید. فقط به اندازه ای از این موارد استفاده کنید که محتوای طراحی شما را حمایت کند. زیرا با زیاده روی در استفاده از اشکال، تأثیر پیام خود را کاهش خواهید داد.

شما چی فکر می کنید؟ آیا نکات دیگری دارید که بخواهید به ما توصیه کنید؟ ما خیلی دوست داریم برای غنی تر کردن مطالب خود، پیشنهاد های شما را نیز بشنویم! خوشحال می شویم در بخش نظرات، پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question