و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

آموزش طراحی کالیگرافی رمضان با فتوشاپ

 هنر خوشنویسی که به زبان انگلیسی کالیگرافی گفته می شود، در گرافیک ایرانی با تکنیک هایی مانند سایه زدن یا نقاشی خط ترکیب شده است. اما به طور کلی کالیگرافی را می توان نوعی نقاشی دانست که در آن خطوط نوشته ها با هم برخورد دارند و نوعی کمپوزسیون خط ایجاد می کنند. در هنر کالیگرافی، هنرمند اشکالی را به وجود می آورد که زیباست. در این مطلب آموزش طراحی کالیگرافی رمضان را به مناسبت این ماه پربرکت برای شما عزیزان قرار داده ایم.

در این ویدیو چه خواهیم دید؟

منظور از کالیگرافی در این پروژه، سایه زدن حروف و پیچشش های موجود در کلمه رمضان است. این طرح فوق العاده زیبا را می توانید با دنبال کردن مراحل تدریس شده در ویدیوی آموزشی به طور کامل اجرا کنید. برای دانلود فایل های مورد استفاده در این پروژه اینجا کلیک کنید.

سایه زدن حروف در فتوشاپ نکات ریزی دارد که بعد از چند بار انجام دادن آن ها می توانید به خوبی طرح های دلخواه خود را کامل کنید. سایه هایی که در این طرح کالیگرافی آموزش دادن می شوند، اصطلاحاً دو لبه هستند و با استفاده از گرادیانت زده می شوند. اگر به این مبحث علاقه مند هستید می توانید از مجموعه آموزش های حرفه ای خانه فتوشاپ در زمینه کالیگرافی و نقاشی خط استفاده کنید.

بسیاری از سفارشات پوسترهای مذهبی و خط نوشته های مناسبتی را میتوانید با یادگیری این تکنیک جذاب در فتوشاپ انجام دهید. ویدیو را ببینید و اگر در هر کدام از بخش های آموزش سوال یا مشکلی داشتید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ویدیو آموزش طراحی کالیگرافی رمضان

در این طرح برای داخل نوشته و بک گراند از تکستچرها استفاده نشده است. اما می توانید در طرح های کالیگرافی خود از تصاویر با کیفیت تکستچر خانه فتوشاپ استفاده کنید و جلوه بیشتری به کارهای خود بدهید.

حتما بخوانید!  آموزش روتوش فوری در فتوشاپ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question