و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

ساخت و استفاده از پریست camera raw filter فتوشاپ

یکی از قابلیت های خوب نرم افزارهای شرکت ادوبی، امکان استفاده از پریست های آن است. در این ویدیوی آموزشی قرار است نحوه کار با پریست camera raw filter فتوشاپ را یاد بگیرید و از این به بعد کارهای خود را با سرعت بیشتری به اتمام برسانید. با خانه فتوشاپ همراه باشید.

پریست چیست؟

لغت preset به معنای از قبل تنظیم شده است. یعنی مجموعه ای از تنظیمات که از قبل مشخص شده و شما با زدن یک دکمه می توانید آن را روی سایر فایل های خود نیز اعمال کنید. این ویژگی حتی در نرم افزارهای تدوین فیلم مانند پریمیر یا افترافکت هم دیده می شود. معمولاً پریست ها برای تنظیم کردن ویژگی های کلی در تصاویر یا ویدیوها استفاده می شوند.

مثلاً می خواهید رنگ کل تصویر کمی تیره تر شود، یا درصد روشنایی آن بیشتر شود. پس قرار نیست با پریست تنظیم کنید که چشم های یک سوژه به رنگ آبی تغییر کند. چراکه ممکن است در یک تصویر صورت سوژه رو به دوربین باشد و در تصویری دیگری نیمرخ او را ببینیم. باید تنظیماتی را به صورت preset ذخیره کنید که امکان قرار دادن آن روی تمام تصاویر وجود داشته باشد.

تنظیمات از پیش تعریف شده در فتوشاپ

از پریست ها در قسمت های مختلفی از فتوشاپ می توان استفاده کرد. بسیاری از adjustment های نور و رنگ این برنامه، بخش پریست هم دارند. که هم می توانید از فایل های آماده موجود در اینترنت استفاده کنید، هم می توانید تنظیمات دلخواه خود را ایجاد و ذخیره کنید. در این آموزش، قرار است طرز کار با پریست camera raw filter فتوشاپ را با هم ببینیم.

یکی از کاربردهای پریست های رنگی و خصوصاً فیلتر کمرا راو، می تواند در آماده کردن تصاویر سریالی اینستاگرام باشد. حتماً با صفحات هنری و پر بازدید اینستاگرامی مواجه شده اید، که برای تمامی تصاویر خود از یک تم رنگی یا یک تنظیمات نور و کنتراست مشخص استفاده کرده اند. برای ساخت این نوع تصاویر، می توانید یک پریست camera raw filter با تنظیمات دلخواه خود ایجاد کنید. آن را ذخیره کرده و سپس برای تمام تصاویر بعدی خود از آن استفاده نمایید. برای یادگیری چگونگی انجام این تکنیک ویدیو زیر را مشاهده کنید. فایل های پریست استفاده شده در این ویدیو را نیز می توانید از اینجا دانلود نمایید.

ویدیوی آموزشی کار با پریست های فیلتر camera raw در فتوشاپ

حتما بخوانید!  بهترین تنظیمات خروجی افتر افکت چیست؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question