و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

چرا استخدام یک تصویرگر برای کسب و کارتان مهم است

در این مطلب می‌خواهیم در مورد دو دیدگاه بحث‌برانگیز صحبت کنیم: خلق کارهای سفارشی خلاقانه و اورجینال توسط یک تصویرگر، در مقابل دانلود کردن کارها از منابع رایگان مثل تصاویر استوک یا فایل‌های منبع باز (فایل‌هایی که به صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده‌اند و برای استفاده از آن‌ها حق مالکیتی لازم نیست). در این مقاله می‌خواهیم کمی عمیق‌تر به این روش‌ها نگاه کنیم و به طراحان کمک کنیم که درک بهتری از هر دو داشته‌ باشند. هدف این مقاله رد کردن استفاده از منابع استوک نیست؛ بلکه فقط می‌خواهیم در مورد امتیازات ویژه‌ای که فقط با استخدام یک تصویرگر نصیبتان می‌شود صحبت کنیم. بنابراین با وجود اینکه استفاده از آثار استوک همیشه یک گزینه است، اما در حال حاضر نمی‌توان ارزش و اهمیت استخدام یک تصویرگر را برای خلق کارهای سفارشی و خلاقانه نادیده گرفت.

طراح: Talia Eisenberg
استخدام یک تصویرگر
طراح: Yin Weihung

وقتی صحبت از موفقیت کسب و کار است، هرگز تأثیر تصویرگری را دست کم نگیرید! تصویرگری قدرت حل مشکلات، انتقال درست پیام و تجسم ایده‌های پیچیده را دارد. مهم‌تر از همه، اگر تصویرگری را در فرآیند پروداکت دیزاین بگنجانید، در حقیقت هنر را با تجربه ادغام می‌کنید. این کار باعث می‌شود محصول یا خدمات شما با کیفیت‌تر و استفاده از آن راحت‌تر شود.

حالا سوال این است که چرا یک تصویرگر را استخدام کنیم، در حالی که گزینه‌های مقرون به صرفه‌تری مثل دانلود از منابع رایگان و استفاده از تصاویر استوک داریم؟

در ادامه به ۴ مورد اشاره می‌کنیم تا اهمیت یک تصویرسازی سفارشی و فکر شده را بهتر درک کنید. این مطلب از سری مقالات سایت دریبل برای شما عزیزان قرار می گیرد. با ما همراه باشید.

۱/ تصویرگری شما را از رقبا متمایز می‌کند

استخدام یک تصویرگر برای ساخت طراحی‌های سفارشی، در واقع به این معنی است که شما می‌توانید آثاری هنری را خریداری کنید که حق انحصاری استفاده از آن‌ها را فقط خودتان دارید. اما در مورد تصاویر استوک (که همه به آن دسترسی دارند) نمی‌دانید که چند برند دیگر از آن استفاده کرده‌اند یا خواهند کرد.

به جای استفاده از منابع هنری که در دسترس همه است، بهتر است یک تصویرگر داشته‌ باشید که آثار هنری را با فکر قبلی و هماهنگ با استراتژی برند و اهداف شما طراحی کند. استخدام یک تصویرگر کمک می‌کند که کسب و کار شما منحصر به فرد باشد و دچار تکرار نشود و در عین حال از طریق ارائۀ کارهای متمایز، مردم را با برند شما آشنا می‌کند.

۲/ تصویرگری داستان منحصر به فرد برند شما را روایت می‌کند

با یک تصویرگر کار کنید تا آثار هنری را به طور خاص بر اساس ویژگی‌های مخصوص مشتریان برند شما تولید کند. فراموش نکنید که داستان برند شما منحصر به فرد است و بهتر است به جای استفاده از یک روش جامع که برای هر برندی استفاده می‌شود، با روشی معتبر و مناسب به مخاطب نشان داده‌ شود. کار یک تصویرگر این است که یک سبک و زبان بصری خاص برای کسب و کار شما ایجاد کند که پیام و هویت برند شما را انتقال دهد. فراموش نکنید که هویت یک برند، ابزاری ضروری برای جذب مخاطبان و جلب اعتماد آن‌هاست.

حتما بخوانید!  راهنمای کامل و اصولی عکاسی در شب (قسمت اول)

در این مورد نظر مت کارلسون، یک تصویرگر باتجربه را بخوانید:

هدف یک تصویرگر درگیر کردن مخاطب و وارد کردن او به داستان برند است. هر شرکت یا سازمانی می‌داند که وقتی مخاطب وارد داستان برند می‌شود، چه ارزش افزوده ای برای آن برند دارد. یادتان باشد که برای جذب کردن ذهن یا قلب مخاطب و ساختن یک ارتباط یا خاطره، فقط یک لحظه کافیست!

۳/ تصویرگری ایده‌های خاص شما را به تصویر می‌کشد

یکی از بهترین کاربردهای تصویرگری در کسب و کار، این است که می‌تواند نحوۀ استفاده از محصول یا نحوۀ عملکرد خدمات شما را به تصویر بکشد. تصویرگری ایده‌های پیچیده و انتزاعی را با طراحی نشان می‌دهد و برند شما را به درستی به مخاطب معرفی می‌کند. بسیاری از برندهای شناخته‌شده و محبوب، برای این که محصول خود را بهتر برای کاربران جا بیندازند از تصویرگری استفاده می‌کنند. توضیح در مورد یک برند یا محصول با استفاده از تصویرگری، بسیار قابل فهم‌تر از چند خط توضیح متنی است!

استفاده از تصاویر استوک این ریسک را دارد که مخاطب را در مورد محصول گیج کند؛ چراکه یک تصویر استوک به طور ویژه در جهت معرفی برند و محصول شما طراحی نشده‌ است. پس هرگز قدرت تصویرگری را در انتقال پیام و ایدۀ هدفمند خود دست کم نگیرید!

۴/ با استخدام یک تصویرگر می‌توانید ورودی‌های خاص خود را به او بدهید

همکاری مستقیم با یک تصویرگر یک تجربۀ مشترک است که در آن شما فرصت زیادی برای دادن ورودی های مشخص در اختیار دارید، که این کار می‌تواند بر نتیجۀ نهایی تأثیر زیادی بگذارد. شما با هم همکاری می‌کنید تا نهایتاً به بهترین راه حل و طراحی، بر اساس نیازهای تجاری خود برسید. پس واضح است که استفاده  از منابع استوک نمی‌تواند جای استخدام یک تصویرگر را بگیرد؛ چون نمی‌تواند به شما فرصت یک همکاری خلاقانه و هدفمند را بدهد و ورودی‌های مد نظر شما را به کار بگیرد.

استخدام یک تصویرگر
طراح: Mailchimp

نتیجه گیری

کاربرد تصویرگری در کسب و کار، فقط در مورد مسائل مربوط به زیبایی‌شناسی نیست! هنر تصویرگری پیچیده‌تر از این است و در واقع هدف اصلی آن حل مسأله است. تصویرگران ساعت‌ها برای تحقیق، ایده‌پردازی، طراحی دستی و … وقت صرف می‌کنند تا به بهترین نتیجۀ تصویرگری خود که متناسب با نیازهای تجاری شماست برسند.

اگر امکان استخدام یک تصویرگر برای کسب و کارتان وجود دارد، پس در انجام آن شک نکنید! و یا اگر پرداخت هزینه برای آن در حال حاضر برایتان مشکل است، مطمئن باشید که ارزشش را دارد. در آخر می‌توان گفت هنر استوک جایگاه ویژۀ خود را در دنیای هنر و خلاقیت دارد. اما هرگز نمی‌تواند جایگزینی برای مهارت و تجربۀ یک تصویرگر باشد و علاوه بر آن فرصت یک همکاری مفید و جذاب را از شما می‌گیرد.

حتما بخوانید!  نکات کاربردی درباره عکاسی در زمستان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question