و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

کار کردن با پنل history در لایت روم

با اینکه پنل history در لایت روم کاملاً در دسترس و دید قرار گرفته است، اما تعداد کمی از کاربران از آن استفاده می کنند. می شود گفت پنل history در لایت روم یکی از مفیدترین ابزارها موقع ادیت کردن تصاویر است. انعطاف پذیری ای که پنل history در اختیارتان قرار می دهد، شما را در جریان کار حسابی جلو می اندازد.

با استفاده از پنل history در لایت روم می توانید هرکاری که می خواهید روی تصویرتان انجام دهید و اگر کار مطابق میلتان پیش نرفت، به راحتی به ۱۰ مرحله عقب تر یا نقطه ای دلخواه از کارتان برگردید. در این مطلب هم این پنل و امکانات آن را معرفی می کنیم، هم ویدیوی آموزشی آن را که به زبان فارسی تهیه شده است، در انتها قرار میدهیم تا شما عزیزان از آن استفاده کنید.

پنل history در لایت روم کجا قرار گرفته است؟

من برای این آموزش متنی، با تصویر بالا کار می کنم که می توانید دانلود و استفاده کنید. دقت کنید که در ماژول Develop هم قرار دارم. داخل این ماژول، سمت چپ، چند پنل قرار دارد. که یکی از آنها پنل history یا تاریخچه است.

پنل history در لایت روم

همینطور که در تصویر بالا می بینید، با اینکه فلش این پنل را زده ام و بازش کرده ام، اما هیچ محتوایی ندارد. به این دلیل که من  هنوز روی تصویرم هیچ کاری انجام نداده ام و فقط آن را باز کرده ام. در ادامه مجموعه ای از تغییرات مانند برش زدن، تغییر غلظت رنگ، تغییر نور و کنتراست، دستکاری نقاط سایه و روشن و … انجام می دهم.

حالا لیست تمام کارهایی که انجام شده در پنل history قرار گرفت. اگر به تصویر دقت کنید، در هر مرحله توضیحاتی درباره تغییرات داده شده می بینید. برای مثال مورد اول، من به میزان ۱۵۰ درجه مقدار sharpening تصویر را افزایش داده ام. این امکان بسیار جالب کمک می کند که علاوه بر دیدن تغییر انجام شده، مقدار یا اندازه آن را هم ببینید. امکانی که در پنل تاریخچه فتوشاپ شاهد آن نیستیم.

برگشت به بخشی از گذشته

بیاید فرض کنیم من از برشی که زده ام راضی نیستم. ترجیح میدهم همان تصویر قبل از برش درا داشته باشم. حالا با وجود پنل history در لایت روم می توانید به سادگی به مرحله قبل از برش زدن برگردید. کافی است روی مرحله قبل از برش کلیک کنیم تا تنظیمات آن لحظه از کارمان برگردد.

پنل history در لایت روم

حالا مشکل اینجاست که هر کار دیگری که بعد از مرحله برش انجام داده بودم هم با این کار پرید. که بخشی از عملکرد این پنل است. حالا می توان به جای استفاده تنها از پنل history، از قابلیت snapshot هم استفاده کرد. ویدیوی زیر را مشاهده کنید و هم نحوه کار عملی با این پنل را یاد بگیرید، هم با snapshot ها آشنا شوید.

حتما بخوانید!  کار با ماژول وب در لایت روم

برای کسانی که از قبل با نرم افزار فتوشاپ آشنایی دارند، کار کردن با لایت روم تا حد زیادی ساده تر می شود. می توانید برای شروع از دوره سیر تا پیاز فتوشاپ استفاده کنید و بعد به سراغ آموزش اصولی لایت روم بروید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question