و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

طراحی ست آیکون با موضوع امنیت در ایلاستریتور

در این آموزش می خواهیم به طراحی ست آیکون با موضوع امنیت بپردازیم. این آموزش را با دقت دنبال کنید و بعد با خلاقیت خود آیکون های متفاوت بسازید. برای این کار فقط به چند شکل و ابزار ساده در Illustrator نیاز داریم. شما هم Illustrator خود را باز کنید و دست به کار شوید.

طراحی ست آیکون

مراحل طراحی گام به گام با تصاویر

ایجاد فایل جدید

برای شروع به طراحی ست آیکون از طریق File -> New و یا Control+N یک فایل جدید با مشخصات زیرایجاد کنید:

تعدادآرت بورد:۱

۸۰۰ px : Width

۶۰۰ px : Heigh       

واحد: پیکسل

سپس وارد قسمت More Settings شده و تنظیمات زیر را چک کنید:

Color Mode: RGB

Screen-72 ppi: Raster Effects

نحوه ی تنظیم لایه ها

بعد از ایجاد سند، بهتر است که هر کدام از آیکون ها را در یک لایه ی جدا ایجاد کنیم؛ زیرا با این کار می توانیم در هر زمان با تمرکز روی یک آیکون، ظراحی ست آیکون را ساده تر و با دقت بیشتری انجام دهیم.

پنل  Layers را باز کنید و ۵ لایه با اسامی زیر ایجاد کنید:

لایه ی ۱: Reference Grids

لایه ی ۲: Visibility Toggle

لایه ی ۳: Fingerprint Scanner

لایه ی ۴: Incognito Mode

لایه ی ۵: Security Lock

روش کار با این لایه ها بسیار راحت است. به این شکل که همه ی لایه ها را غیر از لایه ی آیتمی که در حال کار با آن هستیم، قفل می کنیم. این کار باعث می شود که باقی اشیاء به اشتباه جا به جا نشوند. سپس وقتی کار با آن آیتم تمام شد، لایه ی آن را قفل کرده و سراغ لایه ی آیتم بعدی می رویم.

نحوه ی ایجاد Reference Grids برای طراحی ست آیکون

پس از اینکه فایل پروژه خود را لایه بندی کردیم، Reference Grids را ایجاد میکنیم. این کار باعث می شود بتوانیم آیکون ها را با با دقت بیشتر و هماهنگ با هم ایجاد کنیم.

مرحله ۱

ابزار Rectangle (میانبر:B) را بردارید و یک مربع با ابعاد ۶۴×۶۴ px با کد رنگ F15A24 ایجاد کنید. سپس از طریق پنل Align و گزینه های Horizontal  Align Center  و Vertical Align Center، مربع را وسط آرت بورد قرار دهید.

طراحی ست آیکون

 مرحله ۲

داخل مربع اول، یک مربع کوچکتر با ابعاد ۵۶×۵۶ px و به رنگ سفید ایجاد کنید(فضای بین این مربع و مربع  ۴px  است).

دو مربع را با هم یک گروه کنید(Control+G)و سپس ۳ کپی از این مربع بگیرید(Control+c -> Control+f را ۳ بار تکرار کنید) و هر مربع را در یک خط افقی با فاصله ی ۲۸px از مربع قبلی قرار دهید. سپس همه ی مربع ها را یک گروه کنید(Control+G) و از طریق پنل Align  و گزینه های  Horizontal Align Center و Vertical Align Center آن ها  را وسط آرت بورد اصل خود قرار دهید.

مرحله ۳

سپس لایه ی مربوط به این مربع ها(Referenc Grids) را قفل کرده و به مرحله بعدی بروید.

طراحی ست آیکون

ساخت آیکون Visibility Toggle یا تغییر وضعیت دید

اولین آیکونی که در این آموزش طراحی ست آیکن با موضوع امنیت می سازیم، آیکن تغییر وضعیت دید است. اولین مربع را که در لایه ی دوم است زوم کنید و به سراغ ساخت اولین آیکون بروید.

مرحله ۱

با استفاده از ابزار Ellipse(با میانبر L)، یک دایره (ابعاد: ۵۶×۵۶ px و کد رنگ ۳A2F2E) بکشید و از طریق پنل Align آن را وسط مربع (ناحیه ای که لایه ی آن فعال است) قرار دهید.

مرحله ۲

برای کشیدن چشم، یک بیضی (ابعاد: ۳۶×۲۴ px و رنگ سفید) بکشید و آن را دقیقا وسط دایره ی قبلی قرار دهید.

حتما بخوانید!  5 ترند الهام بخش گرافیک دیزاین در سال 2019

مرحله ۳

شکل بیضی را انتخاب کنید و با ابزار (Anchor Point Tool(Shift+C، روی Anchor Point چپ و راست آن کلیک کنید تا تبدیل به گوشه شوند و طبیعی تر به نظر برسند.

طراحی ست آیکون

مرحله ۴

برای قسمت عنبیه چشم یک دایره (ابعاد: ۱۶×۱۶ px و کد رنگ EABD63) ایجاد کنید و سپس در مرکز شکل سفیدی که تازه ایجاد کردیم قرار دهید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۵

برای مردمک چشم یک دایره (ابعاد:  ۸×۸ px و کد رنگ ۳A2F2E) در مرکز دایره ی قبلی ایجاد کنید.

مرحله ۶

Pixel Preview Mode را روشن کنید (Alt+Ctrl+Y) سپس یک دایره(ابعاد: ۴×۴ px و کد رنگ EABD63 ) ایجاد کنید، به گونه ای که قسمت پایین و راست مردمک را مانند شکل زیر بپوشاند.

مرحله ۷

برای ایجاد حالت انعکاس نور، یک دایره(ابعاد:  ۴×۴ px  و رنگ سفید) را گوشه ی سمت چپ بالا مانند تصویر زیر ایجاد کنید. سپس Pixel Preview Mode را خاموش کنید(Alt+Ctrl+Y) و سپس همه ی اشکال مربوط به قسمت عنبیه ی چشم را یک گروه کنید.

مرحله ۸:

وقتی کارتان با این آیکون تمام شد، همه ی اشکال مربوط به آن را یک گروه کنید. سپس لایه ی مربوط به این آیکون را قفل کنید تا به سراغ آیکون بعدی بروید.

طراحی ست آیکون

ساخت آیکون اسکنر اثر انگشت

طراحی ست آیکون را با یک آیکن مناسب اسکن اثر انگشت ادامه می دهیم. برای ساخت این آیکون به لایه ی بعدی (لایه ی سوم) بروید.

مرحله۱:

یک دایره (ابعاد: ۵۶×۵۶ px و کد رنگ ۳A2F2E) به عنوان بک گراند ایجاد کنید سپس آن را از طریق پنل Align، در مرکز مربع قرار دهید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۲

یک مستطیل (ابعاد: ۲۴×۳۰ px  و کد رنگ  EABD63) را با یک Stroke به ضخامت  ۲px  ایجاد کنید و آن را وسط دایره ی کشیده شده قرار دهید.

مرحله ۳

در حالیکه مستطیل را انتخاب کردید، از پنل Transform و از قسمت Rectangle Properties، مقدار Corner Radius دو گوشه ی بالا راروی ۱۲px تنظیم کنید.

مرحله ۴

Pixel Preview Mode را روشن کنید (Alt+Ctrl+y)، سپس با استفاده از ابزار Add Anchor Point (با میانبر +) یک Anchor Point جدید به فاصله ی ۴px از Anchor point  پایین گوشه ی گرد شده ی سمت چپ ایجاد کنید.

مرحله ۵

با استفاده از ابز Direct Selection با میانبر Anchor Point ، A گوشه ی چپ پایین مستطیل را انتخاب کنید و Delete را بزنید. دقت کنید که در پنل Stroke، تنظیمات قسمت Cap باید روی حالت Round باشد.

طراحی ست آیکون

مرحله ۶

می خواهیم طول قسمت راست مسیر را کوتاه تر کنیم. برای این کار ابزار Direct selection را بردارید؛ Anchor point سمت راست پایین مسیر را انتخاب کنید و آن را به اندازه ی ۴px بالا ببرید. برای بالا بردن Anchor Point میتوانید از این مسیر: Right Click -> Transform -> Move -> Vertical -> -4 px و یا از کلید فلش رو به بالا استفاده کنید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۷

برای کشیدن خط بعدی اثر انگشت، یک مستطیل (ابعاد: ۱۶×۲۶ px و کد رنگ: EABD63 ) را با یک Stroke  به ضخامت ۲px ایجاد کنید. سپس از پنل Transform و قسمت Rectangle Properties مقدار Radius گوشه های بالای آن را روی ۸px قرار دارید.

جایگاه شکل را طبق تصویر زیر تنظیم کنید:

مرحله ۸

مانند مراحل ایجاد مسیر قبلی،  یک Anchor Point جدید به فاصله ی ۴px از Anchor point  پایین گوشه ی گرد شده ی سمت چپ ایجاد کنید و Anchor Point گوشه ی سمت چپ پایین را Delete کنید.

مرحله ۹

Anchor Point های انتهایی دو مسیر را با ابزار Direct Selection انتخاب کنید و با زدن Ctrl+J آن ها را Unite کنید. سپس مقدار Live Corners (پایین منوی اصلی) را روی  ۲px تنظیم کنید.

حتما بخوانید!  ساخت و استفاده از پریست camera raw filter فتوشاپ

مرحله ۱۰

یک مستطیل کوچکتر ( ابعاد: ۸x 20 px و رنگ: سفید) را با یک Stroke به ضخامت ۲px ایجاد کنید. سپس مقدار Radius  گوشه های بالای آن را روی ۴px قرار دهید و  یک Anchor Point جدید به فاصله ی  ۲px ازAnchor point  پایین گوشه ی گرد شده ی سمت چپ ایجاد کنید و Anchor Point گوشه ی سمت چپ پایین را Delete کنید.

جایگاه این مسیر مانند تصویر زیر است:

طراحی ست آیکون

مرحله ۱۱

سپس قسمت های افقی مسیر را با استفاده از ابزار Pen( با میانبر P)، مانند شکل زیر بکشید

طراحی ست آیکون

مرحله ۱۲

مقدار Radius گوشه ی بالای این مسیر را روی ۶px و گوشه ی پایین را روی ۱۴px تنظیم کنید. با این کار انحنای بخش های افقی این مسیر، با انحنای مسیر بزرگتر هماهنگ می شود.

مرحله ۱۳

مانند تصویر زیر، یک مسیر به شکل J، به رنگ سفید و با ضخامت ۲px بکشید. دقت کنید که باید مقدار فاصله ی این مسیر با مسیر قبلی ۲px باشد.

سپس Pixel Preview mode را خاموش کنید و سه  مسیر ایجاد شده را یک گروه کنید.

مرحله ۱۴

یک دایره (ابعاد:  ۱۲×۱۲ px و کد رنگ:EABD63)  بکشید و آن را وسط لبه ی پایینی شکل اثر انگشت قرار دهید.

مرحله ۱۵

با Stroke به ضخامت ۲px یک چک مارک (علامت تیک) بکشید و در پنل Stroke مقدار Cap آن را روی Round Cap تنظیم کنید و سپس راست کلیک کرده و Join  را بزنید.

سپس آن را در مرکز دایره ی مرحله ی قبل تنظیم کنید.

در نهایت همه ی قسمت های این آیکون را یک گروه کنید.

طراحی ست آیکون

ساخت آیکون حالت ناشناس یا Incognito Mode

سومین آیکونی که برای طراحی ست آیکون با موضوع امینت در نظر گرفته ایم، آیکونی برای حالت ناشناس است. بریم سراغ مراحل ساخت این مورد

مرحله ۱

مانند آیکون های قبل یک دایره (ابعاد: ۵۶×۵۶ px و رنگ : ۳A2F2E) به عنوان بک گراند ایجاد کنید و آن را وسط مربع قرار دهید.

مرحله ۲

برای کشیدن فریم عینک، دو دایره(ابعاد: ۸×۸ px و کد رنگ:  EABD63) را  با Stroke به ضخامت ۲px  بکشید. فاصله ی دو دایره از هم ۴px و فاصله ی هردو با لبه ی پایینی مربع ۱۶px است.

طراحی ست آیکون

مرحله ۳

برای بخش اتصال دو قسمت فریم عینک، یک دایره(ابعاد: ۶×۶ px و کد رنگ: EABD63) را با یک Stroke به ضخامت ۲px بین دو دایره بزرگتر مانند تصویر زیر ایجاد کنید.

مرحله ۴

Anchor Point قسمت پایینی دایره ی وسط را با ابزار Direct Selection انتخاب و  Delete  کنید.  سپس این سه بخش را یک گروه کنید.

مرحله ۵

می خواهیم کلاه را بکشیم. برای کشیدن لبه ی کلاه، یک مستطیل سفید گرد شده(ابعاد: ۳۶×۲ px و رنگ:سفید) و با  Corner Radius با مقدار ۱px  بکشید و آن را وسط مربع و به فاصله ی ۲px از لبه ی بالایی فریم عینک قرار دهید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۶

برای بخش بالایی کلاه، یک مستطیل (ابعاد: ۲۰×۱۰ px و رنگ: سفید) بکشید و آن را بالای لبه ی کلاه قرار دهید.

مرحله ۷

مقدار Corner Radius لبه های بالایی کلاه را روی ۲px تنظیم کنید.

طراحی ست آیکون

 

مرحله ۸

با ابزار Add Anchor Point Tool (+) یه Anchor Point وسط لبه ی بالای کلاه اضافه کنید و آن را به اندازه ی ۲px به سمت پایین بیاورید.

مرحله ۹

برای طبیعی تر شدن کلاه میخواهیم به قسمت بالای آن انحنا بدهیم. برای این کار Anchor Point های دو طرف و وسط لبه ی بالایی را با ابزار Selection Tool  انتخاب کنید، سپس با ابزار Anchor Point Tool ( با میانبر Shift+C) دستگیره ی آن ها را جوری تنظیم کنید که انحنا ایجاد شود.

حتما بخوانید!  آموزش طراحی بنر ورزشی در فتوشاپ

مرحله ۱۰

برای جذاب تر شدن طرحمان، جزئیاتی را به کلاه اضافه می کنیم. برای این کار یه مربع (ابعاد: ۴×۴ px و کد رنگ: ۳A2F2E) بکشید و یک Anchor Point وسط لبه ی بالایی آن اضافه کنید و آن را به اندازه ی ۲px پایین بیاورید. شکل حاصل را مطابق تصویر زیر جاگذاری کنید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۱۱

برای اضافه کردن جزئیات، یک مستطیل (ابعاد: ۲×۱۲ px  و کد رنگ EABD63) بکشید و Radius Corner سمت چپ بالا و راست پایین آن را روی ۲px تنظیم کنید. این شکل را سمت راست کلاه و به فاصله ی ۲px از لبه ی آن قرار دهید.

نهایتا همه ی اجزای این آیکون را یک گروه کنید.

ساخت آیکون قفل امنیتی یا Security Lock 

برای آخرین مورد طراحی ست آیکون ، به لایه ی باقی مانده یعنی لایه ی پنجم بروید.

مربع مربوط به این لایه را زوم کنید و طراحی را شروع کنید:

مرحله ۱

مانند آیکون های قبلی برای بک گراند یک دایره(ابعاد: ۵۶×۵۶ px و کد رنگ ۳A2F2E)  بکشید و آن را وسط مربع قرار دهید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۲

برای کشیدن بدنه ی اصلی قفل، یک مستطیل گرد شده (ابعاد: ۲۴×۲۰ px و کد رنگ: EABD63) و با  Radius Corner به مقدار  ۲px بکشید و در فاصله ی ۱۲px از لبه ی پایینی مربع قرار دهید.

مرحله ۳

برای کشیدن سوراخ کلید، یک دایره (ابعاد: ۸×۸ px  و کد رنگ: ۳A2F2E)  در فاصله ی ۴px از لبه ی بالای بدنه ی قفل ایجاد کنید.

مرحله ۴

برای قسمت پایین سوراخ کلید،  یک مستطیل ( ابعاد: ۴×۸ px و کد رنگ : ۳A2F2E) را ایجاد کنید و مقدار Radius Corner لبه های پایینی آن را  روی ۲px تنظیم کنید.  سپس آن را در نیمه ی پایینی دایره ی قبلی قرار دهید و هر دو را یک گروه کنید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۵

پیچ و مهره های کوچک را با استفاده از ۴ دایره (ابعاد: ۲×۲ px   و کد رنگ :۳A2F2E) ایجاد کنید و هر یک از آن ها را در فاصله ی ۲px از لب های بدنه ی قفل قرار دهید. سپس همه ی اجزای قفل را که تا اینجا کشیدید یک گروه کنید.

مرحله ۶

یک مستطیل (ابعاد : ۱۴×۱۱ px و رنگ : سفید) با یک Stroke با اندازه   ۲px را به عنوان قلاب بالای قفل بکشید و مقدار Corner Radius  لبه های بالایی آن را  ۷px قرار دهید. سپس Anchor Point سمت راست پایین آن را Delete کنید. در پنل Stroke ، حالت Cap  را روی Round Cap قرار دهید و شکل نهایی را روی بدنه ی اصلی قفل قرار دهید. سپس همه ی اجزای قفل را یک گروه کنید.

طراحی ست آیکون

مرحله ۷

در آخر برای کشییدن جزئیات ،  ۶ خط سفید با Strock به ضخامت۲px بکشید و گزینه ی Cap  آن را روی حالت Round Cap قرار دهید. سپس آن ها را مطابق زیر جا گذاری کنید.

نهایتا همه ی اجزای آیکون را یک گروه کنید.

طراحی ست آیکون

همانطور که دیدید، یک ست ۴ تایی جذاب از آیکون های امنیت را با چند ابزار ابتدایی Illustrator ساختیم. شما هم می توانید به همین سادگی  طراحی ست آیکون دلخواه خود را شروع کنید. اگر سوالی در این زمینه داشتید در قسمت نظرات با ما در تماس باشید.

منبع آموزش: وب سایت freepik

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question