و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

فیلم ها و سریال های سال ۲۰۱۹ که الهام بخش جامعه ی طراحی شدند

در این مطلب می خواهیم ببینیم که در سال ۲۰۱۹ چه فیلم ها و سریال هایی برای جامعه ی طراحی بیشتر از باقی آن ها الهام بخش بوده اند؟ در سال ۲۰۱۹ نیز مانند سال های قبل از آن، بسیاری از گرافیست ها و تصویر‌ساز ها تصمیم گرفتند تا به صورت خود جوش پروژه هایی را آغاز کنند و طراحی های خود را به سرگرمی های رسانه ای خود یعنی فیلم ها و سریال ها اختصاص دهند. در این مطلب چند مورد از طرح های شگفت انگیز این طراحان برتر را با شما اشتراک می گذاریم تا شما هم از مرور کردن فیلم و سریال مورد علاقه ی خود لذت ببرید. با کلیک روی نام هر فیلم یا سریال می توانید طراحی های بیشتری از آن را ببینید.

Game Of Thrones (بازی تاج و تخت)

افراد زیادی مشتاقانه منتظر فصل آخر سریال بازی تاج و تخت بودند و طراحان نیز از این قاعده مستثنی نبودند. پس از پخش اولین قسمت این سریال، طراحان بسیاری دست به کار شدند و طرح هایی از شخصیت های مورد علاقه ی خود در این سریال، صحنه های حماسی و همچنین از سرزمین های نمایشی نفس گیر آن خلق کردند. به نمونه های زیر نگاه کنید:

جامعه ی طراحی
طراح: Zanjo Crew
طراح: Carra Sykes

Toy Story (داستان اسباب بازی ها)

بر همه واضح است که بسیاری از طراحان و خلاقان، طرفدار پر و پا قرص “والت دیزنی” هستند. همه ی ما قدردان طراحی شخصیت ها و هنری که باعث خلق یک انیمیشن می شود، هستیم. پس از این که در سال ۲۰۱۹ داستان اسباب بازی های ۴ منتظر شد، طراحان زیادی نوستالژی کودکی خود را مرور کردند و طرح هایی از این انیمیشن ایجاد کردند.

طراح: Mohamed Chahin
جامعه ی طراحی
طراح: Doodle Toots

Stranger Things (اتفاقات عجیب)

از زمان پخش اولین فصل این سریال از Netflix در سال ۲۰۱۶، طراحان کارهای هنری خود را که از این سریال الهام گرفته بودند، به اشتراک گذاشتند. سال قبل نیز طبق روال گذشته، با پخش فصل سوم این سریال علمی-تخیلی در تابستان ۲۰۱۹، طراحان سر تا سر دنیا از آن برای طراحی های خود الهام گرفتند. چند نمونه ی ممتاز این طراحی ها را در زیر می بینید:

جامعه ی طراحی
طراح: Oleh Harlamov
طراح: Julian Burford
جامعه ی طراحی
طراح: Roman Klco

 

Avengers: Endgame (انتقام جویان: پایان بازی)

در بهار ۲۰۱۹، گروه محبوب ابرقهرمانان برای به پایین کشیدن Thanos(تانوس)، آن نیروی شیطانی که سیاره را نابود کرد، متحد شدند. طراحان با خلق برخی آثار هنری فوق العاده که صحنه ها و شخصیت های مورد علاقه ی خود را به نمایش گذاشته اند، قدردانی خود را از این قهرمانان نشان دادند:

حتما بخوانید!  راهنمای کامل و اصولی عکاسی شب (قسمت دوم)
جامعه ی طراحی
طراح: Manuel Cetina
طراح: Justin Alvin
جامعه ی طراحی
طراح: Aleksandar Savic

 

Joker (جوکر)

وقتی شخصیت اصلی یک فیلم یا سریال یک قهرمان حماسی باشد، همه ی ما عاشق آن قهرمان می شویم؛ اما جوکر، یک ضد قهرمان و شرور بزرگ است که توجه مخاطبان را به خود جلب کرد. بسیاری از طراحان، از آثار هنری خود برای استقبال و تجلیل از فیلم Joker که سال ۲۰۱۹ بر روی پرده ی سینماها رفت، رونمایی کردند؛ از پرتره و پوستر گرفته تا تصاویر سه بعدی. به نمونه های زیر نگاه کنید:

جامعه ی طراحی
طراح: xMx Luo
طراح: Parnian Moghaddam
جامعه ی طراحی
طراح: Gytis Jonaitis

Star Wars: The Mandalorian (جنگ ستارگان: ماندالوریان) از مهم ترین آثار الهام بخش جامعه ی طراحی

یکی از مهم ترین آثار در این زمینه، قسمت جدید مجموعه فیلم های جنگ ستارگان است که از +Disney (دیزنی پلاس نام سرویس استریم محتوای اختصاصی دیزنی است که سریال‌های جذابی از جمله اسپین‌ آفِ جنگ ستارگان و سریال Loki از آن پخش می شود.) پخش شد. Baby Yoda ( بیبی یودا) که اولین نمایش آن در همین قسمت فیلم بود، محبوبیت بسیاری بین طراحان سر تا سر دنیا پیدا کرد؛ در حقیقت هنوز هم هر روزه شاهد طراحی های متنوعی از این شخصیت هستیم! در اینجا چند نمونه ی برتر از آن ها را می بینید:

جامعه ی طراحی
طراح: Dennis Salvatier
طراح: Jacques Marcotte
جامعه ی طراحی
طراح: Aliz Buzas

شما تا کنون از چه فیلم یا سریال ایرانی یا خارجی در طراحی های خود الهام گرفته اید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question