و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

رمزگذاری روی فایل خروجی فتوشاپ

گاهی پیش می آید که می خواهید فایل فتوشاپ را برای کسی ارسال کنید اما نمی خواهید تا زمانی که شما اجازه نداده اید بتواند فایل را پرینت کند یا از آن استفاده دیگری نماید. رمزگذاری روی فایل خروجی فتوشاپ می تواند در این شرایط به کمک شما بیاید. در محیط کاری و فعالیت های تیمی این شرایط پیش می آید و با یاد گرفتن این ترفند کاربردی می توانید بخشی از دغدغه های خود را برطرف کنید.

آیا واقعاً رمزگذاری روی فایل های فتوشاپ امکان پذیر است؟

در واقع امکان رمز گذاری روی فایل خروجی فتوشاپ وجود دارد. یعنی شما نمی توانید یه فایل PSD لایه باز را برای کسی بفرستید و امکان ویرایش را از آن بگیرید. اما بهترین راه خروجی گرفتن PDF قابل ویرایش از فایل است. و خود نرم افزار فتوشاپ این امکان را به شما می دهد که روی فایل های PDF خروجی رمز گذاری کنید. تنظیمات و محدودیت های متنوعی هم در تنظیمات Security آن وجود دارد که می تواند بسته به موقعیت از آنها استفاده کنید.

در این آموزش خواهید دید که چطور با این تنظیمات و گزینه ها کار کنید تا دسترسی های مختلف را روی فایل رمزگذاری شده اعمال کنید. زمانی که فایل را به صورت encrypt شده و رمزدار خروجی میگیرید، مشاهده خواهید کرد که نمی توان با هیچ کدام از reader ها این فایل را باز کرد.

یکی دیگر از ویژگی های جذاب این قابلیت فتوشاپ این است که می توانید مشخص کنید کاربر شما امکان پرینت گرفتن فایل را داشته باشد یا نه. اگر این گزینه را فعال نکنید هیچ چاره ای جز اسکرین شات گرفتن برای او باقی نمی ماند که در اکثر اوقات با کیفیت بسیار پایین تر از طرح اصلی می تواند این کار را بکند. این آموزش فایلی برای دانلود ندارد. شما می توانید روی هر فایلی که می خواهید رمزگذاری را امتحان کنید.

ویدیوی آموزش رمزگذاری روی فایل خروجی فتوشاپ

حتما بخوانید!  معرفی 7 پلاگین محبوب فتوشاپ و آموزش نصب پلاگین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question