و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

آموزش ساخت نوار پیشرفت در افترافکت

نوار پیشرفت یا progress bar به اِلِمانی گفته می شود که در طی یک ویدیو یا اسکرول یک صفحه وب، فرآیند تکمیل پروسه را نمایش می دهد. این نوع المان های گرافیکی را اخیراً در پست های ویدیویی اینستاگرام بسیار می بینیم. در حال مشاهده فیلمی هستید و یک خط رنگی در پایین یا بالای ویدیو، گذشت زمان را نشان می دهد. در این آموزش می خواهیم نحوه ساخت نوار پیشرفت در افترافکت را با هم ببینیم.

استفاده از نوار پیشرفت

برای استفاده از این آموزش نیاز به ابزار یا تصویر خاصی ندارید. با همان افکت های موجود در برنامه افترافکت و شکل های آماده می توانید یک نوار پیشرفت جذاب بسازید. اگر خواستید برای تمام ویدیوهای پست های اینستاگرام خود از چنین المانی استفاده کنید می توانید به صورت ترنسپرنت از یک نوار ویدیویی یک دقیقه ای خروجی بگیرید. و روی تمام ویدیوهای آینده خود تدوین کنید.

آموزش خروجی گرفتن از فایل ویدیویی به صورت ترانسپرنت در افترافکت

اما اگر مدت زمان ویدیوها متفاوت است، بهتر است فایل افتر افکت این پروژه را ذخیره کنید. سپس با توجه به زمان هر ویدیو، انیمیشن ساخته شده را تغییر دهید تا به درستی زمان بندی شود. به غیر از اینستاگرام، این نوار های وضعیت را در صفحات اپلیکیشن های موبایل و دسکتاپ هم می بینیم. اما عمده آنها از طریق کدنویسی ایجاد شده اند.

درباره وب سایت ها و صفحات وب هم به همین صورت است. مثلاً وارد یک سایتی می شوید، در حین خواندن یک مقاله و اسکرول کردن صفحات متوجه می شوید که یک نوار رنگی در قسمت بالا یا پایین صفحه در حال پر شدن است. گرافیک های متنوعی هم برای طراحی این نوارها استفاده می شود. در ویدیویی که پیش روی شماست، می توانید نحوه ساخت نوار پیشرفت در افترافکت را یاد بگیرید. و بعد بسته به سلیقه و پروژه ای که دارید، گرافیک آن را تغییر دهید. برای دانلود طرح های آماده نوار پیشرفت می توانید از وب سایت freepik استفاده کنید.

ویدیوی آموزش رایگان ساخت نوار پیشرفت در افترافکت

حتما بخوانید!  بهترین تنظیمات خروجی افتر افکت چیست؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question