و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

تایم ریمپینگ در پریمیر

تایم ریمپینگ یکی از تکنیک های ادیت محبوب و جالب است که از آن می توانید روی بسیاری از ویدیوهای خود استفاده کنید. تایم ریمپینگ در واقع فرآیند تغییر یا دوباره تنظیم کردن سرعت یک کلیپ ویدیویی است. که با کم یا زیاد کردن سرعت فیلم انجام می شود. در این آموزش می خواهیم چگونگی انجام دادن تایم ریمپینگ در پریمیر را با هم ببینیم.

اجرای این تکنیک در پریمیر بسیار ساده است. برای انجام تمرین این آموزش، نیاز به یک ویدیوی نمونه دارید. می توانید از اینجا فایل تمرینی این آموزش را دانلود کنید.  البته می توانید تکنیک تایم ریمپینگ در پریمیر را روی هر ویدیویی که می خواهید هم انجام دهید.

قبل از شروع بخوانید

برای یادگیری این تکنیک لازم است که با مفهومی به نام فریم ریت (Frame Rate) آشنایی داشته باشید. اگر از قبل با پریمیر کار کرده اید و می دانید که اهمیت نرخ فریم یا frame rate در چیست، این بخش را رد کنید و به سراغ ویدیوی آموزشی بروید.

هر فیلمی که می بینید، تقریباً ۲۴ فریم در هر ثانیه (FPS) دارد. یعنی برای هر ثانیه ای که در صفحه دیده می شود، ۲۴ فریم، یا همان تصویر های کوچک ثابت، ایجاد شده است. این عدد ۲۴ استاندارد سینماست که البته بعضی از فیلم ها مانند the hobbit (هابیت) آن را نقض کرده اند.

اگر دوربین خود را روی ۲۴ فریم در ثانیه تنظیم کنید، یک تصویر نرمال خواهید داشت. حرکت آن نه خیلی کند خواهد بود نه خیلی تند. این تعداد فریم در ثانیه همان چیزی است که چشم های شما در حالت عادی می بیند. اما اگر دوربین شما بتواند با تعداد فریم بالا فیلمبرداری کند می توانید یک اسلوموشن خوب داشته باشید.

حالا کاری که تایم ریمپینگ انجام می دهد این است که ویدیو را با یک فریم ریت متفاوت از چیزی که ضبط شده است تنظیم می کند. اگر تعداد فریم هایتان کم باشد و بخواهید سرعت ویدیو را کم کنید، ویدیویی منقطع منقطع و با کیفیتی پایین خواهید داشت. با توجه به این مفاهیم برویم به سراغ ویدیوی آموزش تایم ریمپینگ در پریمیر.

آموزش ویدیویی تایم ریمپینگ در پریمیر

حتما بخوانید!  کار با گزینه پرسپکتیو وارپ در فتوشاپ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question