و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

نکاتی که باید در مورد اضافه کردن متن به طرح بدانید

وقتی صحبت از طراحی می‌شود، متن و تایپوگرافی ها نقش قابل‌توجهی در یک اثر هنری دارند. اضافه کردن متن به طرح ایده‌ی شما را تقویت می‌کند و یک عنصر مهم در طرح‌های خاص مانند کارت دعوت عروسی، آگهی‌ها و… به حساب می آید. با این‌ حال، استفاده از متن و تایپوگرافی در طرح‌های شما ممکن است مشکل باشد، به‌خصوص هنگام ایجاد طرح در زمینهٔ  Micro Stock ) Micro Stock به معنی خرید و فروش اشتراکی عکس با قیمت اندک است)

در این مطلب، هدف این است که به این موضوع توجه کنیم. همچنین در مورد تفاوت بین متن قابل‌ویرایش (Editable Text) و متن از پیش تعیین‌شده (Outlined Text) و اینکه در هر مورد کدام‌یک کارایی بیشتری دارند، صحبت کنیم.

نکاتی قبل از شروع اضافه کردن متن به طرح

  1. از فونت‌هایی که برای استفاده تجاری رایگان هستند در طرح‌های خود استفاده کنید. سایت Font Squirrel یکی از سایت‌های محبوب طراحان برای دانلود فونت است. برای فونت های فارسی هم می توانید از وب سایت هایی چون irfont.ir و fontyab.com استفاده کنید.
  2. روی کاربرد طرح خود تمرکز کنید. برخی از طرح‌ها باید متن قابل‌ویرایش داشته باشند تا کاربران بتوانند آن‌ها را ویرایش کنند. برای مثال: قالب‌ها، متن دعوت عروسی، آگهی‌ها، بروشور ها و…

حالا برویم سراغ تفاوت بین متن قابل‌ویرایش و متن از پیش تعیین‌شده هنگام اضافه کردن متن به طرح.

۱٫ متن قابل‌ویرایش (Editable Text)

متن را می‌توان به دو روش وارد عکس کرد:

  • با ساخت یک متن خطی که از یک نقطه مشخص شروع می شود.
  • با ایجاد یک text box (تعیین محدوده برای متن)؛ که در این حالت متن با کادر تراز می‌شود.

در چه مواردی از متن قابل‌ویرایش برای اضافه کردن متن به طرح استفاده کنیم؟

زمانی که در حال طراحی یک قالب (Template) هستید، استفاده از متن قابل‌ویرایش بسیار مهم است تا کاربران بتوانند کار شما را دانلود کنند و متن آن را ویرایش نمایند. به این طریق مخاطبین می توانند به راحتی نوشته های خود را جایگزین متونی کنند که شما به صورت نمونه برای آن ها قرار داده اید. برای مثال طراحی قالب برای: اینفوگرافیک، دعوت‌نامه، برخی از نوشت‌افزارها، آگهی، بسته‌بندی‌ها، لوگو، رزومه و … به مثال‌های زیر توجه کنید:

قالب رزومه

اضافه کردن متن به طرح

در تصویر بالا، برای عناوین از متن های تک خطی ( یا همان نقطه ای) استفاده شده درحالی‌که برای توضیحات text box قرار گرفته است تا کاربر بتواند به میزان دلخواه خود متن در آن وارد کند.

قالب کارت دعوت عروسی

اینفوگرافیک

لوگو

اضافه کردن متن به طرح

 ۲٫ متن از پیش تعیین‌شده (Outline Text)

این متن، به یک طرح کلی تبدیل‌شده است و نمی توان آن را ویرایش کرد. این ویژگی معمولاً برای تبدیل متن به یک قالب Vector (برداری) استفاده می‌شود.

حتما بخوانید!  کاربرد های ایلستریتور در سال 2020 ( همیشه به روز باشید )

چگونه یک متن از پیش تعیین‌شده ایجاد کنیم؟ 

متن خود را ایجاد کنید، سپس بخش‌هایی را که می‌خواهید به متن Outline تبدیل شوند انتخاب کنید و مسیر زیر را طی کنید:

Menu -> Text -> Outline

در چه مواردی از متن از پیش تعیین‌شده برای اضافه کردن متن به طرح استفاده کنیم؟

  • عناوین: زمانی که متن، بخشی از طراحی است. به‌عنوان‌مثال، در منوها؛ جایی که عناوین، نقش اصلی را در ترکیب دارند.

اضافه کردن متن به طرح

  • نامه: زمانی که از یک فونت خاص استفاده می‌کنید.

اضافه کردن متن به طرح

افکت: در مواردی که تایپوگرافی افکت خاصی دارد؛ مانند گرادیانت، نور، نئون و …

اضافه کردن متن به طرح

در موارد گفته‌شده توصیه می‌شود از متن مشخص‌شده استفاده کنید، اما این به این معنی نیست که این ‌یک الزام است. درواقع این متن‌ها نیز می‌توانند قابل‌ویرایش باشند. برای مثال، طرح زیر یک متن با افکت نئون است که کاربران می‌توانند آن را ویرایش کنند.

اضافه کردن متن به طرح

همان‌طور که می‌بینید، نحوه‌ی اضافه کردن متن به طرح ، به کاربرد آن طرح بستگی دارد. بااین‌حال، توصیه می‌کنیم همیشه به کاربران فکر کنید. اگر طرح شما قابل‌ویرایش و تنظیم باشد، کاربران بیشتری تمایل دارند که طرح شما را دانلود کنند. همچنین فراموش نکنید که بهتر است در طرح خود از فونت‌های رایگان استفاده کنید؛ زیرا کار با فونت‌های رایگان، روند کار را برای کاربران نیز راحت‌تر خواهد کرد.

این مقاله برگرفته از وب سایت freepik.com است و برای کاربران محترم سایت rahagfx.com ترجمه و تهیه شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question