و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

چگونه در افتر افکت با بک‌گراند ترنسپرنت خروجی بگیریم؟

اگر با افترافکت کار کرده باشید، شاید برایتان پیش آمده که بخواهید از فایل خود با بک‌گراند ترنسپرنت خروجی بگیرید و احتمالاً یک دلیل مهم برای آن داشته‌اید: انعطاف‌پذیری و کارایی. با خروجی گرفتن از یک فوتیج با بک‌گراند ترنسپرنت، می‌توانید آن را در تایم‌لاین خود بالا یا پایین هر فیلم، متن و یا تصویر دیگری قرار دهید. به همین دلیل در آموزش امروز می‌خواهیم چگونگی خروجی گرفتن در افترافکت با بک‌گراند ترنسپرنت را نشان دهیم.

بک‌گراند ترنسپرنت

خروجی گرفتن فیلم با بک‌گراند ترنسپرنت در افترافکت

قبل از شروع کار خروجی گرفتن، باید ترکیب مد نظر خود را در تایم‌لاین و یا در پنل پراجکت انتخاب کنید. بعد روی گزینۀ Composition بالای صفحه کلیک کنید و Add to Render Queue را انتخاب کنید. با این کار پنجرۀ Render Queue باز می‌شود و ترکیب انتخابی خود را در صف می‌بینید.

حالا برای تنظیمات، به سمت چپ صفحه بروید و روی منویی که سمت راست Output Module است کلیک کنید تا پنجرۀ تنظیمات Output Module باز شود. در این پنجره روی تنظیمات مربوط به Format کلیک کنید و Quicktime را که یک استاندارد صنعتی است انتخاب کنید.

سپس در همین پنجره، پایین Video Output روی Channels کلیک کرده و RGB + Alpha را انتخاب کنید. بعد روی OK پایین پنجره کلیک کنید. حالا می‌توانید خروجی خود به صورت ترنسپرنت (کانال آلفا) داشته باشید.

نرم افزار افتر افکت برای افرادی که می خواهند در زمینه موشن گرافیک یا جلوه های ویژه فعالیت کنند، نرم افزار فدرتمند و کاملی است. دو زمینه متفاوتی که می شود با این نرم افزار به آن ورود کرد، موشن گرافیک و ساخت تیزرها و ویدیو کلیپ های خلاقانه و همینطور کار جلوه های ویژه و تدوین های سینمایی است که می توانید برای شروع در هرکدام از این حوزه ها از آموزش های تخصصی خانه فتوشاپ استفاده کنید.

یادگیری موشن گرافیک حرفه ای با افتر افکت را با این مجموعه آموزشی از خانه فتوشاپ شروع کنید. برای یادگیری کار با افتر افکت در زمینه جلوه های ویژه سینمایی هم می توانید از این پکیج جامع استفاده کنید.

حتما بخوانید!  طراحی ست آیکون با موضوع امنیت در ایلاستریتور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question