و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

ویژگی های جدید فتوشاپ ۲۰۱۹

فتوشاپ ۲۰۱۹ ابزارهای جدید چون Frame tool یا Symmetry mode را معرفی کرده است. همینطور تغییرات جزئی ابزارهای موجود که عملکرد برنامه را بهبود می بخشد. در این مطلب لیستی از ابزارهای جدید فتوشاپ ۲۰۱۹ و همینطور تغییرات این نسخه را با هم بررسی می کنیم.

۱. اضافه شدن ابزار Frame Tool

پیش ازین طراحان بخاطر این قابلیت مجبور بودند بین فتوشاپ و ابزارهای UI ای مانند Adobe XD جا به جا شوند و کار کنند. ابزار Frame فتوشاپ ازین به بعد جای ویژگی Place holder نرم افزارهای UI را می گیرد. حالا به راحتی می توانید فریم بکشید و در کنار سایر بخش های طراحی از آن استفاده کنید. این ابزار که با حرف K فعال می شود، در جعبه ابزار بالای قطره چکان قرار گرفته است.

بعد از کشیدن فریم، می توانید عکس دلخواهتان را درگ اند دراپ کنید و داخل آن قرار دهید. با این کار تصویرتان بیرون مرزهای فریم دیده نخواهد شد. گرچه اینکار را با ماسک لایه هم می توانستید انجام دهید، اما ابزار Frame فتوشاپ ۲۰۱۹ اینکار را ساده تر می کند.

۲. Conttent-Aware Fill Workspace

استفاده از ابزار Content aware fill در نسخه های قبلی نیاز به بارها امتحان کردن و برگشت به عقب داشت تا نتیجه دلخواه را به شما بدهد. با محیط کاری جدیدی که فتوشاپ ۲۰۱۹ برای شما ایجاد می کند، راحت تر می توانید اشیا مختلف را حذف کنید. برای دسترسی به این فضای جدید، یک انتخاب دور ناحیه ای که می خواهید حذف شود بگیرید، سپس به منوی Edit رفته و گزینه Content aware fill را بزنید.

فتوشاپ 2019

۳. برگشت به عقب یا Undo

برخلاف بقیه برنامه ها، دکمه Ctrl+Z در برنامه فتوشاپ برای برگشت به چند مرحله عقب تر استفاده نمی شود. برای اینکار می بایست دکمه های Ctrl+Alt+z را بزنید. فتوشاپ دلایل خودش را برای این وِیژگی دارد اما در هر حال کاربران با این ویژگی چندان موافق نیستند.

به همین خاطر در نسخه جدید فتوشاپ ۲۰۱۹ کلید میانبر Undo همانند سایر برنامه ها عمل می کند. یعنی نیازی به گرفتن دکمه Alt برای برگشت به چند مرحله عقب تر نیست. اگر ازین تغییر راضی نیستید، می توانید از منوی Edit گزینه Keyboard shortcuts آن را عوض کنید. کافیست گزینه Use legacy undo shortcuts را تیک بزنید.

۴. حالت تقارن

فتوشاپ 2019

یک ویژگی بسیار جذاب برای طراحان به فتوشاپ ۲۰۱۹ اضافه شده است. ابزار Brush را بردارید. در نوار Options یک آیکن پروانه وجود دارد. این حالت جدید براش Summetry نام دارد. در این زیرمنو، ۱۰ استایل مختلف می بینید که به شما اجازه می دهد در حالت های مختلف بتوانید همزمان طراحی کنید.

حتما بخوانید!  4 نکته برای طراحی کاور آلبوم موسیقی

۵. بهبودهای نرم افزار فتوشاپ ۲۰۱۹

این هم لیستی از تغییرات و بهبودهایی که در آخرین نسخه نرم افزار فتوشاپ شاهد آن هستیم:

  • view modes

سند خود را به صورت افقی بچرخانید بدون اینکه لایه ها تغییری کنند. View>Flip horizontal

  • Move tool

در نوار گزینه ها، دکمه جدیدی می بینید به نام Distribute Spacing که لایه ها را طبق فاصله بینشان منظم می کنند و به صورت یکسان تراز می نماید. این ویژگی مشابه ویژگی موجود در ایلاستریتور است.

  • Type tool

موقع استفاده کردن از ابزار تایپ، بصورت خودکار متن آماده یا همانLorem ipsum در سند قرار می گیرد تا تنظیمات را به سادگی انجام دهید.

  • Layers panel

در قسمت مُدهای لایه یا Blending modes ، قابلیتی اضافه شده که با حرکت ماوس روی اسامی پیش نمایش آنها در سند اصلی دیده خواهدشد.

  • Color panel

یک چرخه رنگ جدید به این پنل اضافه شده که در قسمت بالا سمت راست پنل رنگ قابل مشاهده است.

شما چه ویژگی جدیدی در فتوشاپ ۲۰۱۹ دیده اید که در این لیست گفته نشده؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سپیده خسروآبادی- مدرس نرم افزارهای گرافیکی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question