و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

راهنمای عملی تبدیل عکس به تصویرسازی

تبدیل عکس به تصویرسازی فرآیند بسیار لذت‌بخش و نتیجۀ بسیار جذابی دارد. اما مهم‌تر از آن، به طور ویژه برای افرادی که به تصویرسازی علاقه‌مندند، اما احساس می‌کنند خلاقیت لازم را برای خلق تصاویر جدید ندارند، بسیار مفید و کاربردی است.

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که بخواهید یک تصویرسازی جدید را شروع کنید، اما ندانید از کجا و چگونه؟ خب برای این که دستتان راه بیافتد بهتر است یک قدم به عقب برگردید و سعی کنید عکس‌هایی که دارید را به تصویرسازی تبدیل کنید. این بار در خانۀ فتوشاپ می‌خواهیم مراحل تبدیل عکس به تصویرسازی را از Cindy Kang (که یک تصویرگر ماهر است) ببینیم که میتوانند باعث جرقه زدن ایده‌های جدید در ذهنش شما بشوند. پس با ما همراه باشید.

تبدیل عکس به تصویرسازی

برای تبدیل عکس به تصویرسازی بهتر است طبق این روال پیش بروید:

۱/ عکاسی را جزو کارهای روزمره‌تان قرار دهید

حتی وقتی به یک پیاده‌روی ساده می‌روید، از محیط اطرافتان عکس بگیرید. برای این کار لازم نیست که دوربین گوشیتان درجه ۱ باشد و یا عکس‌های حرفه‌ای بگیرید. فقط کافیست عکس‌هایی معمولی از سوژه‌هایی مثل غروب خورشید، ساختمآن‌ها و … بگیرید.

تبدیل عکس به تصویرسازی

۲/ داستان بسازید و ایده بگیرید

یکی از فواید عکس گرفتن از سوژه‌های روزمره و عادی این است که وقتی بعداً به این عکس‌ها نگاه می‌کنید، ممکن است ایده‌هایی برای شروع یک طراحی جدید برای شما تداعی شود. مثلاً می‌توانید با نگاه کردن به این عکس‌ها رابطۀ بین آدم‌ها و یا احساسات آن‌ها را حدس بزنید و برای آن‌ها یک داستان بسازید. فراموش نکنید که کوچک‌ترین عناصر در یک عکس می‌توانند شروع یک تصویرسازی جدید و فوق‌العاده باشند.

آموزش تبدیل عکس به نقاشی دیجیتال – کلیک کنید

۳/ ترکیب‌های مختلف را امتحان کنید

قبل از این که دست به کار شوید و تبدیل عکس به تصویرسازی را شروع کنید، تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه تصویری از عکس بسازید. برای این کار به تمام عناصر عکس و گوشه و کنارهای آن با دقت نگاه کنید. شاید مایل باشید روی یکی سوژه‌های کوچک حاشیه‌ای عکس تمرکز کنید و حتی آن را تبدیل به سوژۀ اصلی کنید. یا شاید تصمیم بگیرید بعضی قسمت‌های عکس را حذف کنید یا تغییر دهید.

از طرفی باید به ترکیب‌بندی و استفاده از فضاهای منفی در عکس هم دقت کنید تا یک تصویرسازی متعادل داشته باشید. کافیست یک عکس خوب را به عنوان مرجع انتخاب کنید و بعد آن را در یک قاب مستطیلی تصور کنید و ببینید آیا همه چیز سر جای خود هست یا نه. برای مثال تصویرسازی زیر از روی عکس بالای آن کشیده شده که همان‌طور که می‌بینید در بخش‌هایی از عکس تغییراتی ایجاد شده است:

حتما بخوانید!  انتخاب کردن با hue/saturation در فتوشاپ

تبدیل عکس به تصویرسازی

تبدیل عکس به تصویرسازی

 

 ۴/ از قدرت تخیلتان کمک بگیرید

گاهی با اضافه کردن یک سری عناصر که زاییدۀ تخیل و خلاقیتتان هستند، می‌توانید یک عکس معمولی را زنده کنید و آن را به یک تصویرسازی فوق‌العاده تبدیل کنید. مثلاً می‌توانید هر چیزی را که فکر می‌کنید عکستان را جذاب می‌کند، در فتوشاپ و در یک لایۀ مجزا به عکستان اضافه کنید.

برای مثال در تصویر سادۀ زیر، آسمان می‌تواند نماد آزادی و جسارت باشد. بنابراین بر اساس این برداشت، این تصویرسازی با اضافه کردن سوژه‌های جدید، به یک تصویرسازی منحصر به فرد تبدیل شده:

تبدیل عکس به تصویرسازی

تبدیل عکس به تصویرسازی

 

۵/ با رنگ‌ها بازی کنید

گاهی ممکن است یک رنگ در یک عکس مرکز توجه شما باشد. بنابراین می‌توانید سایر رنگ‌های تصویر را بر اساس آن یک رنگ انتخاب کنید، نه بر اساس رنگ‌های خود عکس. یا می‌توانید تمام رنگ‌های تصویر خود را بر اساس حال و هوایی که می‌خواهید به تصویرسازیتان بدهید (مثلاً گرم یا سرد بودن فضای عکستان و … ) انتخاب کنید. در واقع کار کردن روی رنگ‌ها و فکر کردن در مورد آن‌ها از مهم‌ترین مراحل تبدیل عکس به تصویرسازی است. برای مثال وقتی عکس زیر تبدیل به تصویرسازی شده، رنگ آب‌ها به همان رنگ مانده، اما باقی رنگ‌ها تبدیل به رنگ‌های گرم شده‌اند و و حال و هوای غروب را القا می‌کنند:

تبدیل عکس به تصویرسازی

۶/ نورها و سایه‌ها را اضافه کنید

در مراحل آخر تبدیل عکس به تصویرسازی ، به عکس مرجع نگاه کنید و نورها و سایه‌ها را دقیق‌تر ببینید. سایه‌ها می‌‍‌‌‌توانند تأثیر بصری بسیار زیادی در حال و هوای تصویرتان داشته باشند. حتی اگر سوژه‌ای که می‌خواهید برای آن سایه بسازید تخیلی است و مرجع واقعی ندارد، باز هم می‌توانید سایۀ آن را بکشید. مثلاً اگر می‌خواهید شکل سایه را پیدا کنید می‌توانید از خودتان با همان فیگور، در همان نور (به طور حدودی) و از همان زاویه عکس بگیرید تا شکل سایه را پیدا کنید.

تبدیل عکس به نقاشی بدون نیاز به قلم نوری – کلیک کنید

اضافه کردن این جزئیات حس و حال سورئال را به تصویرتان اضافه می‌کنند. با ترکیب بک‌گراند واقع گرایانه، سایه‌ها و یک داستان یا موقعیت تخیلی، می‌توانید به یک اثر هنری حس یک رویای زنده بدهید. مثلاً در تصاویر زیر سایه‌ها به تصویر اول اضافه شده‌ و تبدیل به تصویر دوم شده:

Creativebloq

۷/ جزئیات را انتخاب کنید

مرحلۀ آخر در روند تبدیل عکس به تصویرسازی ، انتخاب کردن بافت براش‌ها، خط‌ها، بافت بک‌گراند و سایر جزئیات است. مثلاً باید تصمیم بگرید که می‌خواهید خط‌ها با بافت دیجیتالی روی صفحه کشیده شوند یا با بافت سنتی و شبیه به مداد واقعی. همین‌طور در مورد بافت بک‌گراند که می‌تواند همان بوم دیجیتالی باشد. یا اگر مایلید شبیه بافت کاغذ واقعی باشد، می‌توانید یک کاغذ را اسکن بگیرید و روی آن طراحی کنید. برای این کار می‌توانید عکس کاغذ را در فتوشاپ باز کنید و آن را با بک‌گراند سادۀ سفید یا هر بک‌گراند دیگری در حالی که Blend mode را روی Multiply گذاشته‌اید ترکیب کنید. بعد با تنظیم Opacity یا Colour Balance می‌توانید تصمیم بگیرید که بافت کاغذ تا چه اندازه در بک‌گراند دیده شود.

حتما بخوانید!  آموزش تغییر رنگ پوست در فتوشاپ

آموزش نقاشی دیجیتال با فتوشاپ

۸/ نظر دیگران را بپرسید

نقظۀ شروع تصویرسازی بسیار مهم است. می‌توانید در همان ابتدای کار عکستان را به دیگران نشان دهید و ببینید آن‌ها از چه زاویه‌ای به عکس نگاه می‌کنند. شاید هم بتوانند داستان متفاوتی در مورد آن عکس بگویند که برای شما هم جذاب باشد.

همچنین بعد از این که تصویرسازیتان را تمام کردید، به دیگران نشان دهید و ببینید آیا متوجه داستانی که پشت آن تصویرسازی داشتید می‌شوند یا نه. خیلی اوقات تصویرسازی‌ها هم درست مثل عکس‌ها می‌توانند بین افراد مختلف ارتباط و احساس مشترک ایجاد کنند.

اگر به تصویرسازی علاقه دارید و تا به حال تبدیل عکس به تصویرسازی را امتحان نکردید، همین حالا دست به کار شوید. چرا که این کار یکی از بهترین روش‌ها برای ماهر شدن در تصویرسازی و پیدا کردن ایده‌های جدید است. می‌توانید سایر مطالب مرتبط با تصویرسازی را هم با کلیک روی آن ببینید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question