و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

از بین بردن نویز فیلم ها در پریمیر

با یک آموزش کاربردی دیگر از خانه فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم. یکی از مشکلات رایجی که در تهیه و تولید ویدیو کلیپ ها پیش می آید، نویز در فوتیج است. در این آموزش رایگان ویدیویی به طور عملی نحوه از بین بردن نویز فیلم در پریمیر را با هم خواهیم دید. با خانه فتوشاپ همراه باشید.

نویز در فوتیج به چه معناست؟

به زبان ساده، نویز نقص های ناخواسته در رنگ یا نور تصاویر هستند که جزئیات صحنه ای که شما از آن فیلم گرفته اید را کمتر می کنند. دلایل مختلفی برای ایجاد چنین اتفاقی وجود دارد اما وضعیت نور صحنه و کیفیت لنز دوربین در به وجود آمدن نویز موثر است.

آیا برای از بین بردن نویز فیلم در پریمیر تنها یک راه وجود دارد؟

خیر. در همین ویدیوی آموزشی چند روش متفاوت برای اینکار را با هم می بینیم. هم از فیلترهای خود برنامه پریمیر استفاده می کنیم و هم از فیلترهای خارج از برنامه. بسته به نوع ویدیو و نویز تصویر می بایست روش درست را انتخاب کنید.

در این آموزش از فیلتری به نام Neatvvideo استفاده شده است که به صورت پیشفرض روی پریمیر نصب نیست. برای دانلود این افزونه روی لینک زیر کلیک کنید و قبل از باز کردن برنامه آن را نصب نمایید.

دانلود Neatvideo ورژن ۶۴ بیتی

چند نوع نویز ویدیویی داریم؟

به طور کلی دو نوع نویز ویدیویی internal و interface داریم که به زودی درباره هرکدام در یک مقاله مفصل توضیح خواهیم داد. چند مورد نویز ویدیویی از نوع Internal را در ادامه آورده ایم:

  • Gussian Noise : نوعی نویز مربوط به سنسور و اثر جانبی سنسور حرارت است.
  • Fixed-pattern noise: در نتیجه مشکل در پردازش بخش خاصی از سنسور به وجود می آید.
  • Salt and pepper noise: معمولاً بر اثر تبدیل آنالوگ به دیجیتال رخ می دهد.
  • shot: در قسمت های تاریک تصویر بیشتر دیده می شود.

ویدیوی آموزشی از بین بردن نویز فیلم در پریمیر

حتما بخوانید!  موشن گرافیک | ساخت انیمیشن با افترافکت - قسمت اول
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question