آموزش های رایگانآموزش ویدیوییسینمای دیجیتال

کار با ultrakey در پریمیر

حذف کردن بک گراند سبز فیلم در پریمیر

وقتی در کار کردن با نرم افزارهای تدوین کمی حرفه ای می شوید، کم کم به سراغ جلوه های ویژه ای چون کار با پرده سبز می روید. ultrakey در پریمیر یکی از افکت های از پیش نصب شده در این نرم افزار است. شما با استفاده از این قابلیت می توانید ویدیوهایی که با پرده کروماکی گرفته شده اند را ادیت کنید. در این ویدیوی آموزشی از خانه فتوشاپ خواهیم دید که چطور یک فوتیج با بک گراند سبز را به صورت transparent و بدون رنگ زمینه ذخیره کنید.

کروماکی چیست؟

بعضی از فوتیج ها برای اینکه به راحتی بتوانند روی ویدیوهای دیگر قرار بگیرند، به صورت کروماکی ضبط می شوند. کروماکی یا برش فام (Chroma Key) یکی از تکنیک های سینمای دیجیتال است که در آن پشت سوژه یک فضای رنگی یکدست قرار می گیرد. معمولاً رنگ این فضا یا پرده که پشت صحنه تصویر دیده می شود، سبز است. به همین خاطر به آن پرده سبز هم گفته می شود. اما گاهی پیش می آید که به جای رنگ سبز از رنگ آبی یا حتی قرمز استفاده می کنند. دلیل آن را در ادامه توضیح خواهیم.

زمانی که از یک پرده سبز برای گرفتن فوتیجی استفاده می شود، بعداً در نرم افزارهای تدوین به سادگی می توان آن رنگ را حذف کرد. علت اینکه رنگ سبز در بیشتر کارها استفاده می شود این است که این رنگ بیشترین تضاد را با رنگ پوست انسان دارد. به همین خاطر معمولاً در صحنه هایی که انسان در آن حضور دارد، رنگ پرده کروماکی سبز است. اما در مواقعی که برای مثال رنگ لباس سوژه سبز باشد، می بایست از رنگ دیگری مانند آبی استفاده کنند تا بتوانند صحنه را فیلمبرداری کنند. و د رنهایت با یک دستور در نرم افزارهای تدوین مانند پریمیر و افتر افکت، این رنگ را حذف کرده و فوتیج را روی یک صحنه دیگر قرار می دهند. استفاده از رنگ قرمز به عنوان پرده کروماکی چندان رایج نیست.

کار با ultrakey در پریمیر برای حذف کردن پرده سبز ویدیو

حتما بخوانید!  آموزش Blend if در فتوشاپ
نمایش بیشتر

سپیده خسروآبادی

از بچگی به هنر علاقه داشتم. تو دانشگاه نرم افزار خوندم ولی این علاقه‌رو فراموش نکردم. خیلی زود با گرافیک آشنا شدم و فکر نمیکنم هیچوقت از یادگیری تو این حوزه دست بکشم. به مباحث سئو و محتوا هم علاقه دارم و در حال توسعه توانایی‌هام هستم. با کلیک کردن روی اسمم میتونید نوشته‌های من رو ببینید و دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا