و حالا خانه فتوشاپ در ظاهری جدید! 30 هزار تومان اعتبار وفاداری به کیف پول همراهان خانه فتوشاپ واریز شد. همین حالا از اعتبار خود استفاده کنید
0

چگونه متوجه شوید که مدیریت طراحی مناسب شماست یا نه؟

اگر طراح هستید، حتماً تا به حال پیش خودتان به این فکر کرده‌اید که به عنوان یک طراح چه جایگاهی برایتان مناسب‌تر است؟ آیا در تنها کار کردن یا عضوی از گروه بودن بهترید یا در مدیریت طراحی ؟ البته که هر دو نقش به یک اندازه در یک گروه مهم هستند. اما شاید بخواهید بدانید کدام یک با اهداف و آرزوها و روحیات شما سازگارتر است.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد نقش و مسؤولیت‌های یک مدیر طراحی و چالش‌های پیش روی او و تفاوت بین کار فردی و مدیریت طراحی صحبت کنیم. پس اگر مایلید بدانید که مدیریت طراحی برای شما مناسب است یا نه، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یک مدیر طراحی چه مسؤولیت‌هایی دارد؟

یک مدیر طراحی نقش بسیار مهمی در پیش‌برد اهداف گروه طراحی دارد. میتوان گفت مدیر طراحی بیشتر از اینکه بخواهد مشغول طراحی شود، باید به فکر استراتژی محصول، بهبود فرآیندهای طراحی و ساخت و تقویت گروه باشد.

پل مورفی که یک مدیر طراحی با تحربه است می‌گوید: من به عنوان یک مدیر طراحی، مسؤول استخدام اعضای گروه و به علاوه تقویت کار گروهی و هدایت گروه برای تولید یک محصول با کیفیت هستم. به طور کلی می‌توانم بگویم وظایف یک مدیر طراحی این شامل موارد زیر است:

  • مدیریت تیم طراحی محصول برای هر پروژه.
  • هدایت اعضای گروه برای پیشرفت در کار.
  • استارت زدن پروژه و اطمینان از این که قرار است کاری با بهترین کیفیت ارائه شود.
  • روشن کردن چشم‌انداز و استراتژی محصول برای گروه.
  • تقویت شیوه‌های طراحی، فرآیندهای طراحی، ابزارها و … .
  • تقویت گروه با استخدام اعضای جدید.
  • تبلیغات کافی برای محصول، مثلا از طریق نوشتن گزارش یا مصاحبه کردن.

مدیریت طراحی

 

آیا مدیریت طراحی برای شما مناسب است؟

در یک گروه طراحی، شما یا باید فقط یک عضو از گروه باشید و مسؤولیت رهبری گروه با شخص دیگری باشد، یا خود شما رهبر گروه باشید. حالا تشخیص این‌ که آیا برای شما بهتر است که یک عضو از گروه باشید و مدیریت کار گروه را به شخص دیگری بسپارید، یا خودتان توانایی مدیریت گروه را دارید، به موارد مختلفی بستگی دارد.

همان‌طور که در بالاتر گفتیم، مدیریت طراحی فقط در مهارت‌های طراحی خلاصه نمی‌شود. بلکه مجموعه‌ای از مهارت‌ها در کنار هم از جمله مهارت‌های نرم است. اول باید بدانید که هدف و چشم‌انداز شما از کارتان چیست. چرا که مدیریت طراحی در کنار مهارت بالایی که لازم دارد، لذت‌های منحصر به فردی هم دارد. بزرگ‌ترین لذت آن زمانی است که بعد از تلاش‌های گروهی فراوان و طولانی به نتیجۀ مطلوبتان می‌رسید.

حتما بخوانید!  آموزش روش های چاپ روی پارچه

در واقع می توان گفت کار یک مدیر طراحی مثل کنار گذاشتن قطعه های پازل در کنار هم است. ممکن است پیدا کردن جای درست این قطعات مشکل باشد، اما در نهایت احساس رضایت از نتیجۀ کار، خستگی اعضای گروه و به ویژه مدیر طراحی را برطرف می‌کند. بنابراین اگر احساس می‌کنید این لذت ارزشش را دارد، باید روی مهارت‌های خود کار کنید تا بتوانید وارد مسیر مدیریت طراحی شوید.

مدیریت طراحی

چالش‌های مدیریت طراحی چیست؟

مثل هر شغل دیگری مدیریت طراحی هم چالش‌هایی دارد که یک مدیر طراحی ممکن است هر روز با آن‌ها رو به رو شود. چالش‌هایی مثل: درگیری بین اعضای تیم، رو به رو شدن با بازخوردهای منفی، حفظ روحیۀ کار تیمی و مهم‌تر از همه اطمینان از اینکه همۀ اعضای گروه به یک چشم‌انداز و هدف واحد رسیده باشند.

درست است که هر چه سرعت گروه برای رسیدن به هدف بیشتر باشد، به حالت ایده‌آل نزدیک‌ترید; اما فراموش نکنید که هر چه سرعت کار بیشتر باشد، چالش‌های مدیریت طراحی هم بیشتر خواهد بود. در این صورت طبیعتاً تجزیه و تحلیل‌های روند کار هم پیچیده‌تر می‌شود.

مدیریت طراحی دقت و مهارت زیادی می‌خواهد. اما اگر شما هم جزو افرادی هستید که تشکیل گروه، رهبری یک گروه و تحلیل استراتژی‌های لازم برای گروه برایتان هیجان‌انگیز است، مدیریت طراحی میتواند برایتان لذت‌بخش باشد. امیدواریم این مطلب که از وب‌سایت دریبل‌دات‌کام برای شما عزیزان ترجمه شده، برایتان مفید بوده باشد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question