طراحی وبمجله

۸ نکته برای موفقیت در طراحی وب سایت (قسمت اول)

وب سایت کسب و کار آنلاین خود را چگونه طراحی کنیم؟

در این مقاله ۸ نکته برای موفقیت در طراحی وب سایت کسب و کار آنلاین شما آورده شده است، که مطمئناً به یک فروشگاه آنلاین موفق منجر می شود. اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار آنلاین، یا حرکت بخشی از تجارت خود به صورت آنلاین هستید یا از قبل یک کسب و کار آنلاین داشتید، اما انتظارات شما را آنگونه که باید برآورده نمی کند، مطالعه این مقاله نکات مفیدی برای شما خواهد داشت. تجارت الکترونیک بازار عظیمی است، که همواره در حال رشد و گسترش است، پس عادلانه است اگر شما نیز سهم خود از این بازار عظیم بخواهید، چرا که نه…!

مهم ترین چیزهایی که باید در تجارت آنلاین خود نگران آنها باشید، محصولات، خدمات، بازاریابی و فروشگاه ها هستند. اگر بخواهم صادقانه بگویم، اگر طراحی فروشگاه آنلاین مطابق با ویژگی و خدمات کسب و کار شما نباشد، سایر موارد تفاوتی در موفقیت کسب و کار آنلاین شما نخواهد داشت.

اجازه دهید به شما کمک کنیم تا طراحی سایت کسب و کار آنلاین خود را از این نقطه آغاز کنید و سپس می توانید بر روی تخصص های خود تمرکز کنید:

نکات مهم در طراحی سایت های کسب و کار آنلاین

  1. طراحی وب سایت خود را به روز کنید.
  2. به دنیا بگویید که شما کی هستید.
  3. گزینه های پرداخت را به صورت واضح نشان دهید.
  4. به نحوه بیان بررسی محصولات توجه کنید.
  5. بخش سؤالات متداول ایجاد کنید.
  6. فروشگاه خود را تبلیغ کنید.
  7. محصولات خود را با جزئیات توضیح دهید.
  8. از تصاویر بیشتر برای معرفی محصولات استفاده کنید.

طراحی وب سایت خود را به روز کنید

اجازه دهید با این موضوع شروع کنیم، که شما از قبل یک وب سایت کسب و کار آنلاین داشتید، سوال ما این است، که آخرین بار کی آن را به روز کردید؟ نه فقط محصولات یا تبلیغات، کل طراحی آن را آخرین بار، کی به روز کردید. تجارت الکترونیک، بازاری به سرعت در حال حرکت است و همواره تمایلات و مدها تغییر می کنند و به سادگی پشت سر گذاشته می شوند. اگر در چند سال گذشته طراحی سایت خود را به روز نکرده اید، اولین کار شما، توجه و رسیدگی به این مورد است.

از آنجا که سایت شما، نماینده آنلاین کسب و کار شماست، اگر طراحی سایت قدیمی و از مد افتاده باشد، تصویر شما را به عنوان نماینده، همین گونه نمایش می دهد، به همین سادگی. به زبان ساده تر اینکه طراحی سایت به عنوان نماینده شما در بازار تجارت الکترونیک معرفی می شود، بنابراین به روز بودن آن، موفقیت کسب و کار شما را نشان می دهد.

حتما بخوانید!  5 اشتباه رایج در طراحی وب که مبتدی ها باید بدانند

در اینجا دو نمونه خاص از سایت فروشگاه های آنلاین موفق که به شما در طراحی سایت موفق کمک می کند، وجود دارد:

WebSocks.nl

عکس های جالب، انیمیشن و اساساً مدرن. این وب سایت خلاق تجارت الکترویک، نشان می دهد که همه کارها را به درستی انجام می دهد!

BaseCoatNailSalon.com

فضایی مجلل، طراحی بسیار درجه یک و مدرن که می گوید: “محصولات اینجا با بالاترین کیفیت هستند!”

اگر از قبلاً وب سایتی ندارید، باید در مورد آن خیلی فکر کنید. ایده ها و رقابت های مستقیم با کسب و کار آنلاین خود را بررسی کنید. در باره چیزهایی که به آن ها علاقه دارید و یا نمی پسندید، تصمیم بگیرید. اما در ساخت و طراحی سایت خود از دیگران کپی نکنید، برای گرفتن ایده های جدید و خلاقانه و تازه ترین سبک های طراحی، می توانید برخی از نمونه های الهام بخش وب سایت های موفق را بررسی کنید.

اگر کار را از ابتدا شروع کنید، شما آزاد هستید و می توانید در طراحی سایت فروشگاه آنلاین خود خلاق باشید و برای رسیدن به موفقیت قدم به قدم پیش بروید، و از آن لذت ببرید.

اگر می خواهید کسب و کار آنلاین شما از بین میلیون ها وب سایت دیگر به چشم بیاد و جزء وب سایت های برتر باشد، باید سبک ایده های مدرن و خلاقانه را در طراحی سایت خود دنبال کنید، که مردم با شما ارتباط بیشتری برقرار کنند. اگر می خواهید از کسب و کار آنلاین خود یک برند بسازید، از طراحی سایت خود به عنوان یک برند استفاده کنید!

به دنیا بگویید شما کی هستید

حتی در دنیای مجازی تجارت الکترونیک، ارتباط و احساس شخصی مهم است. مخاطب باید بداند شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید و چه چیزی را نمایندگی می کنید. هنگام طراحی سایت کسب و کار آنلاین خود، به یک صفحه با عنوان “درباره ما” یا “ما چه کسی هستیم” نیاز دارید، که شما را به صورت حرفه ای به تصویر بکشد.

مشتریان نمی توانند شما را ببینند، اما باید احساس کنند کسب و کار آنلاین شما معتبر، قابل اعتماد، صادق و آگاه است. خود را در موقعیت مشتریانتان قرار دهید و از خود بپرسید که قبل از معامله با یک شرکت باید چه چیزهایی را درباره آن بدانید. محتوای متن مهم است، استفاده از عکس و تصاویر چهره و زمینه در برندسازی کمک می کنند. سایت های با طراحی مدرن و جذاب از همه موارد  در کنار هم استفاده می کند. یا می توانید به شکلی خلاق در طراحی سایت فروشگاه آنلاین خود عمل کنید، اما توجه داشته باشید که اطلاعات کلیدی را در آن قرار دهید.

PrimeAmbassador.com

در این سایت یک داستان عالی با سلیقه ارائه شده است. تصورات جالب به ایده برند می افزاید.

طراحی وب سایت

یک نکته عالی این است که قبل از شروع فعالیت سایت خود، از شخصی خارج از شرکت بخواهید تا سایت کسب و کار آنلاین شما را مشاهده کند. زیرا ممکن است از آنجا که شما همه چیز را راجع به شرکت و کسب و کار خود می دانید، بعضی از اطلاعات ضروری را از قلم بیندازید، بنابراین بررسی سایت توسط شخص دیگر در این مرحله برای شما ضروری است.

حتما بخوانید!  روش های استفاده از هم ترازی برای ایجاد محتوای حرفه ای تر

پس از مطالعه بخش معرفی کسب کار آنلاین شما، سوالات کلیدی را از آنها بپرسید. آیا مشتریان می دانند که شما چه پیشنهادی برایشان دارید؟ آیا آنها به کسب و کار آنلاین شما اعتماد دارند؟ آیا آنها به وعده های شما اعتماد دارند؟ آیا آنها از شما خرید می کنند؟ در اینجا می توانید نمونه ای برتر از نحوه انجام آن را مشاهده کنید:

گزینه های پرداخت را به صورت واضح نشان دهید

این یکی از موارد دیگری که در طراحی سایت فروشگاه آنلاین باید  به آن توجه داشته باشید، گزینه های پرداخت است. این روزها روش ها و خدمات پرداخت آنلاین زیادی وجود دارد، که برای شما و مشتری یا مشتری احتمالی خود، ممکن است سخت باشد که همه روش ها را امتحان کرده و قادر به استفاده از آنها باشید. شما می خواهید تا آنجا که ممکن است افراد بیشتری بتوانند از فروشگاه آنلاین شما خرید کنند و  هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

به عبارت ساده تر اگر گزینه های پرداخت در سایت کسب و کار آنلاین خود را برای مشتریان واضح و آسان قرار ندهید، آنها به سایت دیگری مراجعه خواهند کرد که راحت تر بتوانند خرید کنند. از ابتدا در مورد خدمات پرداختی که از آنها پشتیبانی می کنید کاملاً واضح و روشن توضیح دهید. در اینجا یک مثال عالی وجود دارد:

Mogutable.com

نمادهای ساده اما آشکار و قابل تشخیص در پاورقی این وب سایت آمده است، که بلافاصله می توانید بفهمید که راه های خرید یک محصول در این سایت چیست.

به نحوه بیان بررسی محصولات توجه کنید

مردم بررسی محصولات را می خوانند، حتی اگر صد در صد آنها را باور نکنند، باز هم آنها را می خوانند!  بنابراین شما باید برخی از بررسی ها، رتبه بندی ها، نظرات و توصیفات را در صفحه خود دریافت کنید. ستاره های رتبه بندی، اظهار نظرهای کتبی، درصد کیفیت، به محصولات و خدمات شما اعتبار حیاتی می بخشد. برای آنکه بتوانید اعتماد دیگران را جلب کنید باید به تجربیات و نظراتشان گوش دهید.

می توانید یک صفحه جداگانه برای دریافت نظرات و رتبه بندی ها اختصاص دهید، یا آنها را در سراسر سایت کسب و کار آنلاین خود درج کنید، و یا از هر دو روش استفاده کنید . وظیفه طراح فروشگاه آنلاین شما این است که، آنها را به گونه ای در نظر بگیرد که باعث جلب توجه شود اما از ارزش سایت کم نشود. زمانی که به عنوان مشتری به قسمت بررسی محصولات می روید، چه احساسی در شما ایجاد می شود!؟ …

حتما بخوانید!  تفسیر دایره رنگ معروف به صورت کامل و کاربردی

آنچه در مورد آن صحبت می کنیم در اینجا وجود دارد:

طراحی وب سایت

Adidas.com

آدیداس هوشمندانه از بخش بررسی های خود استفاده می کند، مانند مجموعه ای از آمارهای ورزشی، جسارت و احساس داشتن برند در ذهن شما ایجاد می کند. اگر به برندهای جهانی مانند آدیداس فکر می کنند، بررسی محصولات به فروش کمک می کند، مطمئن باشید بیان بررسی محصولات به کسب و کار آنلاین شما نیز کمک خواهند کرد.

با خانه فتوشاپ همراه باشید! در روزهای آینده در مورد ۴ نکته دیگر درباره راهکارهای موفقیت در طراحی وب سایت را نیز مطلبی منتشر می‌کنیم.

می خواهید وب سایت راه اندازی کنید؟ دوره آموزش راه اندازی وب سایت تا کسب در آمد می تواند تمام نیازهای شما را برطرف کند!

نمایش بیشتر

سپیده خسروآبادی

از بچگی به هنر علاقه داشتم. تو دانشگاه نرم افزار خوندم ولی این علاقه‌رو فراموش نکردم. خیلی زود با گرافیک آشنا شدم و فکر نمیکنم هیچوقت از یادگیری تو این حوزه دست بکشم. به مباحث سئو و محتوا هم علاقه دارم و در حال توسعه توانایی‌هام هستم. با کلیک کردن روی اسمم میتونید نوشته‌های من رو ببینید و دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا